Jubilejní 10. ročník „chmelových dožínek“ hostila na sklonku minulého týdne kněževeská náves. A desátá Kněževeská chmelová šiška se zdařila.
Do odpoledních soutěží, jakými byly například vědomostní Chytrá šiška, přetahování lanem, překážková dráha, skákání v pytlích, točení v obručích hola – hola, jízda zručnosti na tříkolce, jízda na radvanci, hod chmelovou šiškou do nůše a další, přišly tři stovky dětí. Po počátečním ostychu se většinou moderátorem akce Jiřím Majerem už nenechaly dlouho přemlouvat a startovní listiny jednotlivých soutěží se rychle plnily. A komu se nechtělo vyloženě pustit do sportovního klání, mohl si třeba jen nakreslit dům na velký arch kartonu, který zde byl připraven.
Po příjemném odpoledni, kdy sílu pálivého slunce nad Kněževsí tlumily vzrostlé lípy a žízeň se hasila především rakovnickým Bakalářem, se pomalu na startovní čáru začali stavět dospělejší hravci. Těm také k tanci i pro dobrou náladu zahrála kapela Orion. Pobavit se přišlo na šest set lidí.
Ani zde o pěkné sportovní výkony nebyla nouze, Vždyť se bojovalo v „neolympijských“ sportech, jakými bylo pojídání klobás, kde nejlepší jedlík Jan Houska zvládl dvě paprikové klobásy za minutu a osm vteřin, česání chmele, kterému vévodil Jan Müller nebo štafetovém pití piva, kde si se šesti půllitry zrzavého moku časem 32 vteřin poradila trojice Luboš Kučera, Jan Houska a Miloslav Blecha.
K pěkné pohodě přispěla i fotovýstava momentek z předchozích devíti ročníků akce, několikanásobná tombola i některé nečekané nápady pořadatelů.
„Určitě k dobré pohodě akce přispělo i občerstvení zajištěné k naší spokojenosti Pivovarem Czech Brewery – Bakalář z Rakovníka a Cukrárnou u Dvořáků zde z Kněževsi. naše poděkování také patří všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří se na této úspěšné akci podíleli, tím hlavním nám dnes byla Všeobecná zdravotní pojišťovna pro Středočeský kraj,“ uzavřela desátou Kněževeskou chmelovou šišku Eva Janotová z pořádajícího Občanského sdružení Kněževes 21.století.

Výsledkovou listinu najdete zde:

Výsledková listina