Děti z 2. základní školy se do dočasně zřízené družiny stěhují z důvodu rekonstrukce budovy č. p. 168, která je součástí trojice objektů, které budou upraveny na Víceúčelové studijní a společenské centrum. Žáci 1. ZŠ Rakovník pro změnu z důvodu zvýšení kapacity družiny. Doposud děti sídlily v tzv. Omáčkovně, ale i v hlavní budově.

„O přesun alespoň některých oddělení z Omáčkovny a hlavní budovy jsme usilovali několik let, avšak našemu zřizovateli se nedařilo školní družině nejen naší školy poskytnout odpovídající zázemí. Nyní se, vypadá to, blýská na lepší časy. Díky novým prostorám nám odpadne dosavadní sdílení třídy primárně určené pro školní výuku. Navíc jsou místnosti ve sportovní hale větší a umožní tak realizaci širší škály odpoledních aktivit,“ pochvaluje si ředitel 1. ZŠ Karel Folber.

Vedení města pro děti vyčlenilo prostory v budově sportovní haly, které byly nevyužívané. Jedná se o 1. patro, které bylo dříve využíváno jako kancelářské prostory. „V prostorách došlo k drobným stavebním úpravám, každá škola má k dispozici dvě třídy, šatny, dále společné prostory, jako chodby, sociální zařízení a zázemí pro personál,“ popsala mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

Družina 2. ZŠ již ve sportovní hale funguje od 4. ledna, 1. ZŠ se na nastěhování chystá na začátku nového pololetí.