Dobrý úmysl sednes dopoledne v základní škole v Tuchlovicích změnil v nepříjemnost.Učitelka páté třídy chtěla v rámci výtvarné činnosti s žáky vyrábět vystřižená zlatá prasátka. Za tímto účelem nastříkala na dvě čtvrtky papíru zlatý sprej, který předtím vyzkoušela i doma.

Přestože dodržela návod, třídu větrala a děti seděly opodál, za pouhé tři minuty si několik žáků začalo stěžovat na bolest hlavy. Duchapřítomná učitelka ihned vyvedla všechny na čerstvý vzduch a raději zavolala záchrannou službu.

K patnácti žákům tamní základní školy vyjíždělo sedm sanitních vozů, protože nebylo jisté, jak se bude jejich stav vyvíjet. Děti záhy prohlédl přivolaný lékař a jejich stav byl detekován speciálním přístrojem, který zjistil, že hodnoty kyslíku v krvi žáků jsou standardní. K intoxikaci tedy naštěstí nedošlo, přesto bylo jedno dítě odvezeno na pozorování do kladenské nemocnice.

Jak potvrdil primář kladenských záchranářů Viktor Rybáček, žádné dítě nebylo v ohrožení života. „Děti jsou na těkavé látky pokaždé citlivější než dospělí. Je proto zapotřebí při podobných pracích intenzivně větrat.” Podle jeho slov je i hospitalizovaná dívenka v pořádku. „Vzhledem k tomu, že si dívenka stěžovala dále na bolest hlavy, nemohl lékař tuto skutečnost podcenit,” uvedl k včerejšímu případu primář kladenských záchranářů Viktor Rybáček.
Z

da při vyučování kantorka pochybila a mohlo by se tedy jednat o trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, policie zjišťuje. Kladenskému deníku to potvrdila její mluvčí Michaela Nováková.