Před tím v něm byli jen dospělí, vlastně hotoví závodníci, kteří už vedení ani nepotřebovali. Jeho členové a odchovanci klubu proto obrátili své síly směrem k mládeži. V květnu minulého roku klub rozšířili a začali se věnovat dětem.

Hlavními iniciátory se stali manželé Monika a Robert Dobrých. „Na závodech se i s dětmi pohybujeme, proto jsme si řekli proč ne, vždyť je to hezké. I když je mezi dětmi věkový rozdíl třeba sedm, osm let, navzájem se povzbuzují a mají mezi sebou hezké kamarádské vztahy i pro život," vysvětlovala důvod vzniku dětských kategorií v klubu Monika Dobrá.

Mladí cyklisté se scházejí dvakrát v týdnu v pondělí a ve čtvrtek. V letním čase na Jíláku od pěti do šesti odpoledne, v zimním čase u sokolovny. Pokud přeje počasí, jezdí na kole i v zimě. Pokud ne, upevňují svoji fyzickou kondici. Jdou například na procházku, běhají, cvičí na hřišti za sokolovnou, nebo navštěvují spřátelený klub horolezců a lezou po stěně. Členů je zatím jedenáct od tří a půl roku do čtrnácti let.

„Hlavním smyslem naší práce je, aby děti měly z ježdění radost. Samozřejmě na závodech je k vítězství motivujeme. Děti to baví a to je důležité," mínila Monika Dobrá. Klub by nemohl dobře fungovat bez podpory rodičů. Pomáhají při trénincích, při organizaci závodů a zajišťují klubu různé věci, které k činnosti potřebuje.
Podařilo se sehnat i několik sponzorů, kterým patří poděkování. ⋌