Vedle čisteckého sboru Václav tu zazpívali členové pěveckého kroužku Základní školy v Čisté pod vedením paní učitelky Martiny Miosgové. Kromě několika známých koled přednesli píseň Tisíc andělů od skupiny Čechomor. Tu zapěli dvakrát, podruhé se sborem Václav.

Kroužek pracuje teprve krátce, od října. Písničky, které děti zpívají, musí nejprve zaujmout Martinu Miosgovou. „Když se mi písnička líbí a děti by ji zvládly, tak ji nacvičíme," vysvětlovala. Repertoár odráží roční období, takže když se zpěváci v říjnu sešli, začali s podzimními písněmi. Na konci listopadu už přišly na řadu ty vánoční. Zpívali je už na besídce ve školní družině.

Děti se scházejí na jednu hodinu týdně. I tak už při koncertě zpívaly společně se sborem Václav.
„Společný zpěv si děti zkusily až na místě před začátkem koncertu, Tisíc andělů vůbec. To, že budeme zpívat, jsme se dozvěděli až tady," popisovala Martina Miosgová. Dál už malí zpěváci do svého repertoáru nasadí známé dětské písně, pak jarní i letní. Představí se s nimi rodičům na konci roku při školní akademii.

Pěvecký sbor Václav se sbormistryní Helenou Muzikářovou přednesl známé i méně známé vánoční písně a koledy. Zahájili skladbou Chtíc, aby spal. Zazněly i černošské spirituály, známé v podání skupiny Spirituál kvintet, a známá vánoční píseň Tichá noc.

Členové pěveckého sboru Václav mají připraveny dva programy. v prvním zpívají Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby. Druhé je pásmo písní a koled.

„Do našeho kostela jsme letos zvolili písně a koledy, protože je tu vděčné domácí publikum a známé písně si žádá. Některé si zazpíváme společně. Zařadili jsme i něco nového. Ale například píseň Bim Bam od Spirituál kvintetu tu zpíváme teprve potřetí a moc se líbí," vysvětlovala Helena Muzikářová.
Jinak program volí podle doby, jestli je adventní nebo vánoční, nebo také podle toho, kde soubor vystupuje.

S přípravami na vánoční koncerty začínají zpěváci už v říjnu. V lednu pak začíná nový pěvecký rok. Letos se ponese ve znamení oslav sto padesátého výročí založení sboru. „Myslím, že to bude velmi náročné. Bude vystupovat samozřejmě náš sbor a také přijedou sbory, se kterými se známe. S oslavami počítáme na konci května," dodala Helena Muzikářová.