„Protože děti rády tvoří, vyhlásili jsme soutěž pro děti o nejhezčí velikonoční dekoraci nebo vajíčko, abychom si tady vytvořili správnou velikonoční náladu. A děti také poznaly, co Velikonoce obnáší. Za své výtvory dostanou odměnu, to aby je to motivovalo," vysvětlila starostka Lenka Daenemarková. A účast byla opravdu hojná. Dekorace ohodnotili všichni příchozí. Jako vstupenku dostali lísteček. S ním okoukli vajíčka a zapsali to, které se jim nejvíce líbilo. Lístek pak vhodili do krabičky u stolu se vstupem. Autor toho nejhezčího dílka dostal velkou čokoládu. Aby velikonoční atmosféra byla opravdu dokonalá, další velikonoční výzdobou prostor doplnila Klára Knorová z květinářství v Kněževsi. Nechyběla ani několikametrová pamihoda upletená z čerstvých proutků.

„Karneval je taková akce 'sami sobě'. Sál jsme si vyzdobili sami. Zapojily se maminky a pomáhaly i děti," popisovala starostka. O to s větší radostí se všichni přítomní na sále bavili.

O dobrou náladu na parketu se postarala Libuše Chytrá z Chrášťan. S dětmi zatančila několik tanců. Dokonce se přidali i rodiče. Tanec pak střídaly různé soutěže. Za ně následovala sladká odměna.
Přílepští se letos sešli na dětském karnevalu už po sedmnácté. Několikrát za sebou se o zábavu postaraly malé slečny z filmové školy. Letos program zajistili sami.

A trochu pozdní datum? „Ve vsi je málo dětí a ty mají různé aktivity. Jednou s hasiči, pak se sportovci, takže volný víkend vyšel až tenhle dubnový," dodala starostka Lenka Daenemarková.