Akce je vždy dokonale připravena, takže není divu, že zájem o ni rok od roku roste. Za pořadatele, Lesy České republiky, Lesní správu Lužnou, potvrdila lesní pedagožka Iveta Pešulová: „Letos přijely poprvé také děti z Kladenska a přímo z Kladna jich dorazilo sto padesát. Pochopitelně jsou tu také děti z Rakovnicka a z Nového Strašecí jich dorazilo zhruba osmdesát."Novinkou byla letos v programu ukázka práce v lese, tedy přibližování dřeva koněm, a také návštěvníci akce viděli, jak úžasným pomocníkem je harvestor, tedy stroj, který při těžbě dříví kácí, odvětvuje, rozřezává a ukládá strom v jednom cyklu. Ani letos nechyběla ukázka sokolnictví a dětmi vřele vítaná nabídka projížďky na koni.

Děti si postupně prošly deset stanovišť, kde se dozvěděly zajímavé informace například o lese, lesní zvěři, včelách. Učitelky Markéta Uhrová a Olga Hanauerová ze Základní školy, Mateřské školy speciální a Praktické školy Jesenice se shodly: „Nikdy, jako škola, tuto akci nevynecháme. Děti si tady mohou zdokonalit poznatky o přírodě, kterou tady na Jesenicku máme moc rádi."

Stejný důvod, láska k přírodě, ale také možnost pohybu na čerstvém vzduchu, přivedl na Jesenicko kladenské školáky. Učitelka Jan Krinková doplnila: „Jsme zde poprvé a nelitujeme. Je to tu pěkné a pobyt venku dětem jen prospěje." Na stanovištích sbíraly děti body a v cíli je pak čekala odměna. Sladkosti, drobné upomínkové předměty a především vuřt, který si mohly vlastnoručně opéci na přírodním ohništi.
„Bylo to tady hezké a zajímavé. Koně, možnost pohladit si ptáčky," shodla se v závěru příjemně stráveného času u loveckého zámečku děvčata z novostrašecké základní školy Leontýna Káralová, Pavlína Toužimská a Kateřina Dukajová.