Koncert se uskutečnil letos už po páté. Připravuje ho Klub přátel dětských domovů společně s Dětským domovem v Novém Strašecí. O jeho program se postaraly samy děti z několika dětských domovů. Přijely sem děti z Dětského domova Žatec, Olomouc, Sázava a z Ústí nad Labem – Severní terasy. Vlastně to byla také návštěva dobrých známých, protože sem jezdí většinou od samého začátku, takže se dobře znají. Za nováčky platili obyvatelé z Dětského domova v Tachově. Benefici podpořila také jako stálý host zpěvačka Hanka Křížková. Večerem provázel opět Alexandr Hemala.

Myšlenka koncertu, aby děti z dětských domovů pomohly handicapovaným dětem a zároveň ukázaly, co vše dovedou, byla splněna do puntíku. Na pódiu se střídalo jedno zajímavé kulturní vystoupení za druhým. Děvčata z Popové školy Dětského domova v Olomouci předvedla téměř profesionální výkon. Jejich zpěv nazval starosta města Karel Filip Superstar v Novém Strašecí.

Spolu s děvčaty se představilo i šest dětí z kapely Popové školy. Ta letos oslaví dvacáté narozeniny. Na jejich slavnostním koncertu přislíbila účast i Věra Špinarová.

Tachovští se představili poprvé a naprosto originálně. Ředitel Zdeněk Kropáč spolu se svým kolegou Švandou oprášili dudy a klarinet a založili folklórní soubor s chodským doprovodem. Jak jim dudy ladí, samozřejmě předvedli v Novostrašeckém kulturním centru.

Do pohádky se přítomní v sále přenesli společně s dětmi z Dětského domova v Žatci. Protože tu jsou většinou malé děti, předvedli tanec i dramatické vystoupení na pohádkové téma.

Z Dětského domu Sázava přijela kapela Stripes. Vznikla jako následovnice kapely Michala Němečka Šalinovci. Ta se po několika letech rozpadla. Žezlo převzali mladší muzikanti. Hudba je tak zaujala, že začali skládat vlastní písně. Michal Němeček stále za dětmi jezdí a učí je hrát na kytaru.

Co si připravili domácí, Novostrašečtí, prozradil ředitel Dětského domova v Novém Strašecí Alexandr Krško:

„Naši si tentokrát připravili pod vedením Jitky Laiblové scénku ze života. Mohla být opravdu jako vystřižená ze života dětí z dětských domovů. Pojednávala o matce, které bylo odebráno dítě."
Z benefičního koncertu Děti dětem šlo padesát tisíc na podporu onkologicky nemocných dětí a deset tisíc korun získal Nadační fond Asante Kenya.