Podle jeho hodnocení Popelka „jede” posledních deset let v určitých mantinelech. Znamená to, že se na scéně neobjevila žádná převratná inscenace, ale ani ta, která by sem v žádném případě nepatřila.

„Objevila se tu ale jedna možná nepodstatná, ale pro nás zásadní věc, a tou je , že se tu objevily dvě pohádky, které pracují s prostředky iluzorního divadla, a to představení Mauglí herecké přípravky při Mladé scéně Ústí nad Labem a Král zvířat od Divadelního souboru J. K. Tyla z Brodku u Přerova. Je to přesně to, co v dnešní době děti nejvíce potřebují. Samozřejmě se nemusí hrát stejně jako před sto lety, kdy se na divadle strašilo, ale je třeba hledat nové výrazové prostředky,” zdůraznil předseda lektorského sboru Milan Schejbal.

Ostatní soutěžní pohádky patřily do ranku takzvaného divadla na divadle a nesly v sobě příslovečnou hravost. Což vypadá na první pohled jednoduše, ale i k takovým inscenacím se musí přistupovat se stejnou vážností a kreativitou, jako k pohádkám s iluzorními prvky.
Po stránce dramatické měla Popelka velmi dobrou úroveň. hledají se nové pohádky a kvalitní předlohy.

Po stránce režijní a realizační měla ale ještě rezervy, i když herci předvedli řadu výborných výkonů. Inspirativní představení byla velmi přínosná a dala mnoho prostoru a témat k diskuzi.

„Samozřejmě bychom nejraději chtěli všechna představení pochválit, ale to pokaždé nejde a kdybychom to dělali, nebyli bychom přátelé,” řekl ještě k hodnocení Milan Schejbal.

Závěrem všem také poděkoval za účast a pořadatelům za výborné zázemí. Hodnocení přehlídky předcházelo ještě několik milých gratulací.
Mezi mnoha jinými kulaté narozeniny oslavil jevištní mistr Jan Pém.Ten do vlaku s názvem Popelka nastoupil v roce devadesát osm.

„Bez něj bychom si Popelku nedokázali představit,” prohlásila Alena Mutinská v příběhu, který celou spolupráci krásně vystihoval.
Je nutné ještě dodat, že téměř všechna představení byla vyprodána. Pohádky ve všední dny dopoledne se hrály dvakrát, aby se uspokojil zájem všech škol.

„Zájem nás samozřejmě velmi těší. Vyprodána byla i představení mimo školní vyučování a o víkend. To znamená, že přišla i rakovnická veřejnost a hodně odrostlé děti. Pohádky pro mateřské školy byly doslova narvané,” zhodnotila letošní Popelku dramaturgyně Kulturního centra Alena Mutinská.

Třicátý ročník Popelky se konal za podpory Ministerstva kultury a města Rakovníka.

Ocenění sboru

LEKTORSKÝ SBOR POPELKY UDĚLIL TYTO CENY:
Jaroslavu Hendrychovi za herecký výkon v roli Šakala v inscenaci Mauglí
Lukáši Záleskému za herecký výkon v roli Mauglího v inscenaci Mauglí
Pavlu Trdlovi a Kristině Herzinové za celkové scénografické řešení inscenace Mauglí
Kristině Herzinové za kostýmy a masky v inscenaci Mauglí

Čestná uznání

LEKTORSKÝ SBOR POPELKY RAKOVNÍK UDĚLIL TATO ČESTNÁ UZNÁNÍ:
Václavu Stojanovi za herecký výkon v inscenaci Pohádky o mašinkách,
Radce Novákové za herecký výkon v roli Rozumu v inscenaci Rozum a štěstí,
Marii Noskové za herecký výkon v roli Štěstí v inscenaci Rozum a štěstí,
Stanislavu Görgovi za herecký výkon v roli Baghéry v inscenaci Mauglí,
Evě Čurdové za herecký výkon v inscenaci O Smolíčkovi,
Daně Holíkové za herecký výkon v inscenaci O Smolíčkovi,
Kláře Jírovské za herecký výkon v inscenaci Pohádky od rybníka,
Karlu Kratochvílovi za herecký výkon v roli Timona v inscenaci Král zvířat,
Evě Svítkové za výtvarnou složku inscenace Pohádky o mašinkách,
Miroslavě Šmídové za kostýmy hyen v inscenaci Král zvířat,
Herecké přípravce při Mladé scéně Ústí nad Labem za inscenaci Mauglí.