Starosta Sboru dobrovolných hasičů Zbečno Josef Cýrus mladší konstatoval: „Máme letos do soutěže přihlášeno osmadvacet družstev. To je krásný počet, na kterém jsme de facto už tři roky. Nepřijela letos družstva ze Hřebče a Žiliny, protože je to kladenský okres, a tam už jede první kolo hry Plamen. Jinak by tady bylo družstev daleko více."

Dále Josef Cýrus zdůraznil, že deset let už je nějaká doba a to představuje závazky do budoucna. „Je třeba makat a makat, aby si tahle soutěž udržela svůj dobrý zvuk," doplnil Cýrus a poděkoval vedoucím družstev mladých hasičů, kteří se do Zbečna sjeli z mnoha obcí.
„Je skvělé, že se mladí i v této internetové době stále věnují hasičskému sportu. Velkou zásluhu na tom mají právě jejich vedoucí, kteří nelitují času ani energie se jim věnovat," zdůraznil Josef Cýrus ml.

Připomeňme, že klání u řeky bylo zároveň druhým ročníkem Memoriálu Josefa Cýruse (zasloužilý hasič ze Zbečna). Děti soutěžily ve třech kategoriích: mladší, starší a smíšená.

Na závody se pilně připravovalo například družstvo mladých hasičů z obce Hřebečníky: „Věřím, že to dnes dobře zvládnou," konstatoval vedoucí družstva Martin Smékal.

U Berounky se v sobotu líbilo také mladému hasiči Matěji Javůrkovi z Rynholce: „Jezdím sem už kvůli té řece docela rád."

A velitel zbečenských hasičů Jiří Loskot navázal: „Jsem rád, že to k nám k Berounce děti táhne." Pak připomněl, že v poslední době obsazovalo družstvo zbečenských první místa a že věří, že jim to vyjde i letos. „Je třeba dodat, že nám s organizací akce hodně pomáhá obec a jim také patří poděkování," dodal Jiří Loskot. Zasloužilý hasič Karel Vinický popřál zbečenským k jejich desáté soutěži: „Přeji organizátorům, aby malí a mladí hasiči měli stále chuť jít do soutěže."

Všichni soutěžící bez výjimky si ze Zbečna odvezli alespoň malou drobnost jako odměnu za snahu. Vítězové pak poháry, dorty.
Dort dostal i nejmladší účastník akce, kterým byl Tobiáš Lauber z Chrášťan. Jeho maminka Lenka doplnila: „Členkou hasičského družstva je i jeho sestra Rozárka. Oba mají rádi všechny sporty, tak jsme si řekli, proč nevyzkoušet i ten hasičský."

VÝSLEDKY: kategorie mladší: 1. Senomaty, 2. Lužná, 3. Senec. Kategorie smíšená: 1. Zbečno, 2. Třtice, 3. Chrášťany. Kategorie starší: 1. Lužná, 2. Rynholec, 3. Kolešovice.