„Vařit s dětmi je pro naše studenty velký přínos a zpestření. Něco jiného je vařit v provozovnách a 
s dětmi," popisovala Gabriela Vyskočilová, učitelka všeobecných předmětů. Pro Katarínu Malou, která už s dětmi vařila několikrát, je to cenná zkušenost: „Je to úplně něco jiného, než vařit s dospělými, kteří vás vedou a říkají, co máte dělat. Dětem musím já říkat, jak co mají dělat.

Mám vlastně obrácenou roli a je to moc pěkné. Děti jsou moc šikovné, do všeho se hrnou a vše chtějí dělat. Zkušenost se mi může hodit," řekla Kateřina. Malí kuchaři si uvázali šikovné zástěrky, pak se nejprve rozdělili na dvě skupiny.

Ještě než začali vařit, zopakovali si anglická slovíčka. Vybírali z jejich nabídky, co dnes budou dělat, jestli krájet, strouhat, nebo vařit. Pak začali přípravou ptačího mléka. Nejprve se pustili do náročného oddělování žloutku a bílku. Katarina Malá ušlehala bílky s cukrem a pak obláčky z bílků vykrájené lžící povařila v mléce a vyndala je na misku. Nakonec se do mléka zavařil vanilkový krém. Tím se v miskách jednotlivé obláčky polily. Mezitím děti připravily pomazánku. Pod vedením Nikol Nanarové nakrájely cibuli, utřely máslo s brynzou, vše smíchaly a namazaly na veku. Pak už se jen ochutnávalo.

K tomu se ještě malí kuchaři dozvěděli zajímavosti o zemi, kterou prostřednictvím kuchyně navštívili, tentokrát tedy o Slovensku. Minulý měsíc se děti prostřednictvím jídla podívaly do Velké Británie. Vařily proto dýňovou polévku a sušenky cookies. „Dětem nejvíce chutná sladké. Například z dýňové polévky jsme měli strach, že ji děti ani neochutnají, ale nakonec si přidávaly. Do kroužku mohou přijít i rodiče, už se tu ukázalo několik maminek. Přivítáme další, i tatínky," popisovala Gabriela Vyskočilová.