A to si chvíle 
v sedle užívá nejprve jedna polovina jezdců. Ta druhá musí ještě kydat hnůj. Po půlhodině se pak samozřejmě poctivě střídají. Prázdniny v sedle takhle celý týden prožívají děti na ranči u Bentleyho. I když jezdci většinou nezačali ještě chodit do školy, v ničem si s těmi staršími nezadají. Před samotným ježděním nesmí nikdo z nich vynechat rozcvičku v sedle. Dál pak jezdí pod dohledem instruktorek. Každá má na starosti jednoho koně a dva jezdce. „Na začátku to chce trpělivost. Každé dítě je jiné, ale nakonec jim to jde skvěle," popisovala Káťa.

Dopoledne jezdci i koně pilně cvičí na jízdárně. Po obědě většinou vyjíždějí do přírody. „Včera jsme byli na vyjížďce v lese. Krásně jsme si to užili, i když máme mezi sebou několik začátečníků," popisovala za organizátory Jiřina Červenková. „Vůbec jsem se nebála," svěřila se Natálka. Jen v úterý museli svůj program narychlo změnit. Mířili totiž na Olešnou k rybníku Závlaha. Měli plavit koně. Jenže odtud čerpali hasiči vodu na hašení lesa u Olešné.

O koně se jezdci pravidelně střídají, aby si vyzkoušeli jejich různý chod. Takže, než se vůbec začne na táboře vůbec něco dít, sepisuje se u stolu seznam , kdo na kterém koni právě ten den pojede. Honzík má třeba rád Merlina a raději než v lese s ním jezdí na jízdárně. Tábor v sedle pořádají ženy z ranče u Bentleyho letos už počtvrté a to ve dvou turnusech. Začala s ním Simona Vrabcová. Tenkrát bylo jedním s důvodů přivydělat si nějaké peníze na nákup sena. Dětem se to nakonec moc zalíbilo. A jejich maminky krásně vyřešily problém, jak je zabavit o prázdninách.