„Máme homogenní třídy, takže děti jsou rozděleny podle věku, tedy od tří do čtyř, od čtyř do pěti, od pěti do šesti a do poslední třídy chodí děti s odklady školní docházky a přirozenými odklady s přípravou na školu. Každou z tříd pak čeká během školního roku něco jiného,“ přibližuje ředitelka MŠ Průběžná Eva Kodešová. Školka je rozdělena do dvou pavilonů, když do zeleného chodí mladší děti.

„Ty mají takový adaptační režim, chodí si na procházky, nebo si hrají na zahradě. Jejich největším úkolem je zvyknout si, že chodí do mateřské školy. Starší děti v červeném pavilonu už mají intenzivní přípravu na školu, jezdí do školy v přírodě, podnikají spoustu výletů, například do Techmanie, do divadla a podobně. Chodíme hlavně do polí po okolí, na Pavlíkov, na Chlum. Máme prvky lesní školky,“ říká Eva Kodešová.

Děti také hodně sportují, například na sousedním hokejbalovém hřišti nebo na atletickém stadionu. Starší mají rovněž výuku angličtiny a školka intenzivně spolupracuje s nedalekou 3. základní školou.

Příště představíme zbylé dvě třídy z MŠ Průběžná. V tištěném vydání Rakovnicekého deníku ve středu 15. května 2019!