Z domova si přinesly v baťůžcích krmení v podobě jablíček, ořechů, kaštanů, mrkve a jiné zeleniny, které donesly ke krmelci na kraji lesa. Nezapomněly ani na ptáčky a ozdobily okolní stromy lojovými koulemi a slunečnicovými semínky. A těší se, až se přijdou ke krmelci podívat za pár dnů, zda si zvířátka cestu ke krmení našla.

Není to ovšem poslední nadělování, v lednu, kdy bude ještě větší zima si je chtějí zopakovat. Šanovské děti se starají o ptáčky také v okolí školky, kde jsou rozvěšené ptačí budky a ony jim do nich mohou nasypat krmení a pozorovat je.

"Nadělovat do lesa chodíme každý rok, vloni jsme se víc zaměřily na ptačí budky, protože tak můžeme ptáčky pozorovat každý den. Dokonce jsme uspořádaly soutěž v jejich výrobě, zájem byl velký a rodiče se rádi zapojili a vlastnoručně nám vyrobili spoustu budek, které jsme umístily a rozvěsily v okolí školky. Spolupráce s rodiči je tu velmi dobrá a i teď ihned zareagovali a vybavili děti krmením. Tím se děti učí už od mala, že je dobré se o zvířata starat a pomáhat jim," sdělila vedoucí učitelka Jitka Bušková.

Lenka Rodová