A jak k samotné výstavě došlo? „Dali jsme si žádost o grant od Města Rakovník, který nám dali a díky tomu jsme mohli nakoupit materiál, pomůcky, glazury. Dneska je to všechno moc drahé, a aby si to rodiče platili sami, to bychom tu ani žádný kroužek mít nemohli. Za to městu moc děkujeme,“ řekla na úvod Jitka Kadlíková, učitelka „Žlutých pastelek“, tedy dětí, které výrobky z keramiky tvořily.

Jedno z nich – Ivanka, vytvářela keramická zvířátka či mističky vůbec poprvé. „Dělala jsem toho hodně, skoro všechno. Nejvíc mě bavili kočičky a zajdové. Věci z keramiky jsem dělala poprvé a moc mě to bavilo,“ řekla Ivanka. Její kamarádka Magda už má s keramikou zkušenosti. „Dělala jsem keramiku na tvoření a glazovala jsem slunce.“

Jitka Kadlíková navštěvovala tři roky keramický kroužek, kde také nabrala inspiraci. „Mě to hrozně baví a jsem ráda, že jsem to tu mohla s dětmi dělat. Některé nápady jsem pochytila z kroužku, jiné na internetu a přetvořili jsme to na úroveň dětí. I je to moc bavilo, jsou opravdu šikovné," chválila děti Jitka Kadlíková, podle níž tato výstava rozhodně nebude poslední. „Plánujeme ji i příští rok. Materiálu nám zbylo dost,“ dodala s úsměvem.

Učitelky z mateřské školy Vinohrady jsou velmi činné, a tak kromě výstavy se na zahradě konalo sportovní odpoledne, do kterého se kromě dětí zapojili i rodiče.