Historie školky sahá až do roku 1956. O dvacet let později však budova postavená na konci třicátých let kapacitně nedostačovala a tak byla vybudována přístavba, která zahrnovala i krytý bazén. V současnosti je školka dvoutřídní s heterogenním uspořádáním ve věku od tří do šesti let. Mladší děti, kterých je 25, sídlí dole, stejný počet starších dětí v prvním patře.

„Vzhledem k tomu, že se školka nachází v přírodě, jsme zaměřeni hodně sportovně. Venku je řada možností, kam vyrazit, takže chodíme hodně na prodloužené vycházky. Třeba k Lužné, na Hlavačov, na Hanou. Využíváme také náš bazén, každý rok pořádáme rovněž jarní školkovskou olympiádu. Děti skáčou do dálky, hází s míčkem a sprintují. Ti nejlepší pak chodí soutěžit do Rakovníka,“ přibližuje sportovní aktivity Iveta Weisová.

Děti rovněž využívají nedaleké fotbalové hřiště rakovnického Tatranu. „Děti si tam chodí hrát a sportovat. Občas pro ně připraví i něco samotný klub. Dříve jsme také chodili hodně na běžky, ale to už nám počasí moc neumožňuje, tak alespoň občas bobujeme. Ale lyžičky máme pořád,“ dodává s úsměvem Iveta Weisová.

Už zítra v tištěném vydání Rakovnického deníku představíme MŠ Lišany