„Hřiště je hezké, líbí se mi, že je tu dost atrakcí, navíc v místě, kde je docela příjemný klid," řekla maminka Hanka Rakovnickému deníku.

Kromě dětského hřiště byly také upraveny části stezek vedoucí na zdejší skály. Vstup je zde ovšem na vlastní nebezpečí.

V rámci revitalizace sídliště ovšem nebylo postaveno pouze dětské hřiště.

„Součástí rekonstrukce sídliště bylo zejména již řečené vybudování dětského hřiště, rekonstrukce a výstavba nových schodišť, chodníků a cest, výstavba nového parkoviště, skalní stezka," informovala mluvčí rakovnické radnice Andrea Strnadová.

Kromě toho byl v sídlišti doplněn kamerový systém.

První etapa revitalizace sídliště zvaného Bendovka stála zhruba deset milionů korun. Město Rakovník však bylo úspěšné s žádostí o dotaci, ta by měla činit maximálně čtyři miliony korun, a to od Ministerstva pro místní rozvoj.

Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD) během slavnostního otevření pochválil práci rakovnických úředníků při zpracování žádostí o dotaci, zejména pak Janu Jirátkovou, vedoucí odboru výstavby a investic, a také Pavla Holuba, referenta ze stejného odboru. „Vždy stojí stranou, je to ale také jejich zásluha," řekl starosta města Pavel Jenšovský.

Sídliště Bendovka je další z lokalit, které se městu podařilo revitalizovat za podpory Ministerstva pro místní rozvoj. Už před tím došlo k revitalizaci vnitrobloku ulic Čs. legií a sídliště Klicperova.