Od rána začalo na dvoře internátu střední integrované školy velké hemžení. To jak sem postupně docházely všechny jesenické děti.
Hned na začátku   žáci a žákyně svým kolegům předvedli, čím se v jejich škole kromě učení ještě žije. Tak například sbor  z praktické a speciální školy  zazpíval lidové i další veselé písničky. Studenti z integrované školy se předvedli coby kovbojové a kovbojky a zatancovali ve stylu country.

Po kulturních zážitcích přišlo na řadu něco praktického. Přítomní se  přesunuli do pohádky, kde na ně čekaly pohádkové bytosti. V ty se proměnili jejich nejstarší kamarádi, studenti z integrované školy.

U mexických dívek si mohli vyrobit krásné růže, které nikdy nezvadnou. Pak tady ještě potkali čerta, vodníky nebo Červenou Karkulku s vlkem. Kluky asi nejvíc přitahovala střelnice se vzduchovkami. Tady si vyzkoušeli svoji mušku při střelbě na panáky.

Jako k ohni přijeli i mladí hasiči a předvedli protipožární útok.

Ti nejmenší se zase vyřádili na skákacím hradu. Ale neodolali ani ti větší.

Kdo splnil všechny úkoly v pohádce, dostal drobnou sladkou odměnu a  opekl si buřta na ohni.

Dobrou duší celé akce je  Miluše Motlová, vychovatelka domova mládeže. Stála vlastně před devíti lety u zrodu celé akce.
„Tehdy jsem si uvědomila, že je tady tenhle pěkný velký areál a veřejnost ho vůbec nezná. Představila jsem si, jak to tady ožije drobotinou. Myslím, že se to ujalo, i když začátky byly někdy těžké. S přípravami pomáhají naši studenti," vzpomínala Miluše Motlová. Do akce se zapojili také všichni zaměstnanci školy a také samozřejmě přispěli i sponzoři.

„Bez jejich pomoci bychom nemohli tak velkou akci  vůbec zorganizovat," zkonstatovala Motlová.