Letošní ročník


Letošního ročníku se zúčastnilo padesát šest dětí, které byly podle věku rozděleny do dvou kategorií. „V kategorii starších, to jsou děti od dvanácti do patnácti let, závodilo dvacet devět dětí, a v kategorii mladších, to jsou děti do dvanácti let, závodilo 27 dětí,“ vysvětloval organizátor Roman Pokorný, který spolu s manželkou pohár pořádá a vede ve Strašecí rybářský kroužek.
Na závody přijely děti z Kladna, Hradce Králové, Křivoklátu, Kolešova, Petrohradu a dalších obcí.

Profesionálové


Do Nového Strašecí nakonec zavítala z Třebechovic pod Orebem i třináctiletá reprezentantka Barbora Bačinová, která závodí za tým Hradce Králové a je dvojnásobnou účastnicí Mistrovství světa v plavané.
„Ve Strašecí jsme poprvé. Přijeli jsme na pozvání manželů Pokorných,“ nechal se slyšet Bářin otec Zbyněk Bačina, který je zároveň jejím trenérem a bagážníkem. „Závodíme čistě v plavané. Jezdíme na závody po celé republice. Minulý týden se stala Bára středočeskou juniorkou. Úspěchů je mnoho, ale z těch největších bych asi jmenoval 39. místo na Mistrovství světa v Portugalsku. To bylo v roce 2006. O rok dříve druhé místo v družstvech na Mistrovství světa v Novosadu. Rybařině se věnujeme od mala. Mám ještě jednu dceru, ale ta se momentálně připravuje na maturitu, a tak nemá na závody čas. V téhle disciplíně je trénink velice důležitý,“ dodal na závěr Zbyněk Bačina.
Závody byly dvoukolové. Druhé kolo skončilo v půl třetí odpoledne. Ještě před vyhlášením celkových výsledků si děti mohly u táboráku opéct vuřty a zhlédnout ukázku závodního vybavení pro lov ryb.