Prostory rakovnického kulturního centra patřily ve středu čtyřiatřiceti středním školám a učilištím. Místní úřad práce uspořádal tradiční Burzu škol. Tato burza vzdělání má pomoci žákům devátých ročníků základních škol a jejich rodičům vybrat si směr studia a připravit se tak na možné budoucí povolání.
Poradce pro volbu povolání Dagmar Erbáková doplnila: „Letos se zde představuje o tři školy více nežli loni. Nově je tu Soukromá škola hotelová z Mostu, Škola cestovního ruchu Beroun a Střední řemeslná a umělecká škola z Prahy. Vždy se objeví noví zájemci, ale kvůli kapacitě kulturního centra nemůžeme a nechceme prezentaci roztáhnout až na tři patra. To už bychom asi organizačně nezvládli.”Letos dle Dagmar Erbákové vychází z devátých tříd škol Rakovnicka 464 žáků. Ti všichni se nyní rozhodují, kam vlastně budou jejich další životní kroky směřovat.

Do Rakovníka na burzu přijely například děti ze Základní školy Slabce s ředitelem Janem Hůlou: „Našim žákům zdůrazňuji, aby si pečlivě vybrali učební obor nebo školu, která je bude bavit, pokud se zvolenému oboru chtějí v praxi skutečně věnovat.” Každý z vystavovatelů se snažil instituci, kterou v Rakovníku zastupoval, prezentovat v co nejlepším světle. A dařilo se. Obzvláště některé stánky byly v neustálém obležení dětí. Zájem byl o kadeřnice, které vás učesaly, kosmetičky, které líčily, techniky, kteří s chutí předvedli vlastnoručně postavené modely aut. Řada škol si připravila také kulturní program: studenti rakovnického gymnázia třeba zazpívali a zahráli, studující z Integrované střední školy v Jesenici zatančili a posluchači Střední odborné školy a středního odborného učiliště U Hvězdy Kladno překvapili pěknou módní přehlídkou. „Základních škol s devátými třídami máme tento rok na Rakovnicku osmnáct. Některé děti jsou již rozhodnuté, kam půjdou, ale přesto si myslím, že přehlídka může být zajímavá. A pro ty, kteří stále ještě neví, kam půjdou studovat, může být inspirativní,” konstatovala Dagmar Erbáková. Poté připomněla, že na rakovnickém Úřadě práce existuje informační poradenské středisko, které se zabývá poradenstvím k volbě povolání. „Hlavní přínos této akce vidím v tom, že je na jedno místo situováno přehledně více škol. Bonusem je pak to, že tu jsou nejen ředitelé a učitelé, ale také studenti a učni a deváťáci tak mají možnost zeptat se přímo jich, jak jsou na své škole či učilišti spokojeni,” připomněla na závěr Dagmar Erbáková.