„Vždycky jsme dlouho přemýšleli, pro koho to vybereme. Možností byl i novostrašecký dětský domov, ale říkal jsem si, jsme v Rakovníku, chodí sem hlavně Rakovničtí a navíc jsme nedávno v televizi viděli Janičku, která má nádor na mozku a potřebuje pomoci, tak jsme se nakonec rozhodli pro ni,“ vysvětluje hlavní pořadatel galavečeru, vedoucí boxerského oddílu TJ TZ Rakovník Radek Červený.

Kromě toho rakovničtí boxeři ještě kupují dětské dupačky a botičky, které poté s jejich logem putují na dětské oddělení. „Líbí se mi, když hned po nástupu boxerů všichni ochotně přispívají na děti, sami se na to těší. Všichni se zasmějí i pobrečí a je to velmi dojemné,“ usmívá se Radek Červený.

Mezi rakovnickými osobnostmi, které se mezi šestnáct provazů postaví, je například hokejbalista a člen hradní stráže Ondřej Suchý, sportovní redaktor David Svoboda, mladý politik a fotbalový nadšenec Marek Tvrz či realitní makléřka Kateřina Šímová. Dohromady bude boxovat šest mužů a tři ženy „Je skvělé, že se na akci sejde doktor, právník i zedník a všichni se dobře baví. Proto vybírám za boxery lidí různých profesí a i doprovodný program je opravdu pestrý a všichni si přijdou na své,“ prozrazuje hlavní pořadatel galavečeru.

Charitativní boxerskou akci podpoří i zajímaví hosté. Jedním z nich bude známá moderátorka Tereza Pergnerová, která se svou rodinou v současné době v Rakovníku i žije. Rodačka z Lubné bude dražit obrázek, který namalovala právě nemocná Janička. Chybět nebude ani moderátor Radia Relax Dan Adam, vášnivý komentátor kladenského hokeje. Právě od kladenských Rytířů získal Radek Červený podepsaný dres hokejové legendy Jaromíra Jágra, který se na akci bude rovněž dražit.

Devátým ročníkem Boxeři dětem bude tradičně provázet bývalý úspěšný boxer Petr Mendík. Diváky jistě pobaví i vystoupení dětí z MŠ Šamotka, ukázka Aikida, závodnice z Aerobic clubu Angels, dívčí zápas v čokoládě či vtipné vystoupení taneční skupiny Chippendales mini. „Tentokrát to bude mít na starosti můj syn, který si sehnal další dva kluky a tři holčičky. My dospělí je pak doplníme v přídavku. Přiznám se, že se nám toho moc nechtělo, ale u lidí je to hrozně oblíbené,“ směje se Radek Červený. Pauzy mezi jednotlivými výstupy vyplní rockeři z rakovnické skupiny Five Sins.