Prohánějí se tu bruslaři ze Sence, Lubné i Rakovníka. Navečer neodolají pánové 
v nejlepších letech i odrostlejší kluci, rozhodí hokejky na dvě hromádky a zahrají si hokejový mač. Hrají opravdu do večera, protože ledová plocha je osvětlená. Ještě minulou sobotu dopoledne Senečtí bruslili na zimním stadionu v Rakovníku. V tu dobu tu měli pronajatý led.

A hned odpoledne se sešla parta nadšenců na hřišti v Senci. „Zametli jsme hřiště, připravili čerpadlo a světla. Museli jsme stříkat celou sobotu a neděli. I když nás letos zlobil sníh. Pokaždé led zapadl, 
a tak jsme ho před každým dalším stříkáním museli odmetat. Bruslit se začalo v pondělí odpoledne," popisoval za partu nadšenců Zdeněk Jílek. Led se musel stříkat každé dvě hodiny i v noci. Pánové vše ale hravě zvládli, protože se jich letos oproti loňsku, kdy s přírodním kluzištěm začali, sešlo více.

Teď už led polévají jen večer po bruslení. Ráno ho postříkají chlapi, kteří jdou až na odpolední, aby děti mohly hned odpoledne bruslit. Na zítra Senečtí plánují karneval. Masky se sejdou v jedné třídě bývalé školy a pokud led vydrží sobotní předpovídanou oblevu, bude karneval na bruslích.