Během posledních třiceti let se v Mateřské škole v Lišanech vystřídaly stovky dětí. Právě i díky tomu se školka dočkala třicátého výročí svého založení.
K tomuto výročí byla připravena výtvarná výstava, na které se podíleli nejen žáčci ze školky, ale i žáci ze základní školy.
„Do výstavy se zapojili také samotní občané obce, kteří přinesli kaktusy. Během výstavy se konalo také promítání videozáznamu z minulého školního roku. Dá se říci, že to je taková živá kronika,“ řekla zástupkyně mateřské školy Dagmar Hroudová.


Školka byla slavnostně otevřena 15. prosince 1979. I v obci jako jsou Lišany se podařilo vybrat pro školku perfektní místo v Rakovnické ulici. U školky se nachází také velká zahrada a nechybí ani dětské hřiště. Ovšem to chce vedení v budoucnosti upravit a vyměnit některé průlezky.
Mateřskou školku v současné době „obývá“ čtyřiadvacet dětí. „Naštěstí se nikdy nestalo, že bychom měli málo dětí. Na to jsme opravdu hrdí. Naši školku navštěvují převážně místní děti, ale dva roky za sebou jsme měli dvě děti z Řevničova a z Rakovníka,“ uvedla D. Hroudová.


Děti z mateřské školy ovšem nesedí pouze ve třídách. Velmi často účinkují jako doprovodný kulturní program na různých koncertech a akcích, které obec Lišany pořádá.
Nesmíme zapomenout vyzdvihnout i skvělou spolupráci mezi mateřskou školou a obcí, která je po celou existenci školky příkladná.