Podle starosty města Luďka Štíbra (ODS) se město bude snažit udržet provoz sportovní haly a do doby celkové opravy zásadnější investice neplánuje.

Sportovní hala v Rakovníku v současné době není v dobré kondici. Vedení rakovnické radnice dokonce nyní muselo schválit částečnou opravu střechy haly. „Je zde problém se zatékáním vody ze střechy do prostor restaurace. Rada města tak schválila částečnou opravu střechy za 230 tisíc korun,“ řekl starosta.

Vzhledem ke stavebně technickému stavu objektu se dá očekávat, že i v budoucnu bude muset rakovnické vedení řešit další opravy a rekonstrukce.

Technický stav budovy není jediný problém objektu. Ve sportovní hale se kvůli malým rozměrům nemohou hrát oficiální soutěže „větších“ halových sportů – pozemní hokej, futsal a v Rakovníku obzvláště populární florbal. Právě zástupci florbalového oddílu navrhují, i kvůli ekonomické náročnosti rekonstrukce současné haly, postavit halu novou. Ta stávají by se pak mohla pouze modernizovat a sloužila by „menším“ sportům.

K tomuto kroku bylo nakloněno i bývalé vedení rakovnické radnice v čele se starostou Pavlem Jenšovským (ČSSD). „Podle letité studie by rekonstrukce sportovní haly stála tehdy 30 milionů korun. Troufám si odhadnout, že nyní by se jednalo o částku k 60 milionům korun. Montovaná hala, protože by stála na pozemku města a jde zde hotové i parkoviště (poblíž atletického stadionu Zátiší, pozn.red.) by se pohybovala v částce 20 až 30 milionů korun,“ sdělil před časem Jenšovský.

Podle současného starosty Luďka Štíbra se nejpozději do konce roku uskuteční schůzka za účasti zástupců klubu, města, projektantů a odborníků, která má za cíl další posun v opravě sportovní haly. „Prvním krokem bylo zajištění sportovní činnosti v hale, což se nám podařilo. Nyní si musíme říci, co dále,“ řekl starosta a potvrdil, že studie, která je na halu zpracována, je letitá a požadavky sportovních oddílů mohou být již jiné. „Na schůzce může zaznít třeba názor, že se hala zbourá a postaví se nová, protože oprava by byla mnohem nákladnější, o čemž jsme se přesvědčili při rekonstrukci bazénu,“ poznamenal Štíbr.

Jakým směrem se město bude ubírat, rozhodnou nakonec zastupitelé. „Naší vizí je v příštím roce nechat zpracovat projekt, bez kterého se neposuneme. Teprve když budeme mít projekt, budeme moci žádat o dotace,“ dodal Luděk Štíbr.