Za dětmi totiž přijeli zástupci policie, hasičů a městských strážníků. Ředitelka mateřinky Jana Kovářová konkretizovala: „Nápad na Zahradní slavnost se záchrannými složkami vznikl po vzájemné domluvě s rodiči v červnu tohoto roku. Organizaci si vzala na starost jedna z maminek, Jaroslava Čečrdlová." A Jaroslava Čečrdlová pro Rakovnický deník popsala: „Nápad vznikl tak, že jsem dostala pokutu za telefonování při jízdě. V této školce jsou každý rok jarní a podzimní slavnosti, a když jsem situaci s pokutou popisovala paní ředitelce, přišel nápad ozvláštnit podzimní slavnost právě tímto, myslím zajímavým způsobem."

Ideální slunečné počasí akci po celé odpoledne přálo. Zahrada školky byla plná malých i velkých návštěvníků, kteří se viditelně dobře bavili.
Mezi rodiči byla i Věra Polcarová, která přišla s dcerkou Zuzankou: „Zuzanka už sice chodí do první třídy, ale chtěla se sem dnes přijít podívat, protože má ráda zdejší paní učitelky a také ji zajímá vše, co se tady dnes děje. Ten nápad ozvláštnit podzimní setkání tímto způsobem se mi rozhodně líbí."
Jak již bylo uvedeno, byli mezi hosty školkové slanosti i strážníci rakovnické městské policie. Její velitel Jaromír Nový nastínil, s čím vším předškoláky seznamují: „Přivezli jsme s sebou ukázky naší výzbroje a výstroje s tím, že dětem řekneme a případně ukážeme, co se nač používá."
Děti tak viděly například kompletní lezecké vybavení pro lezce záchranáře, balistickou vestu a přilbu, či protiúderový set, který se používá při demonstracích, který se dětem hodně líbil a bezmála všechny si chtěly vyzkoušet jeho funkčnost. „Také se chtějí vyfotit se štítem a v přilbě," dodal Jaromír Nový.

Akce se mimo jiné líbila také tatínkovi Jaromíru Janusovi, který přišel se synem Honzíkem. „Pro děti, ale i pro rodiče je tahle akce moc pěkná. Je to dobrý nápad. Mně osobně se líbí ty policejní uniformy." A Honzík doplnil: „Mně se líbili policisté."

Mezi děti přišel i velitel stanice Hasičského záchranného sboru Rakovník Karel Jelínek, který, pomáhajíc dalšímu z dlouhé řady dětí, které chtěly posadit za volant hasičského auta, konstatoval: „Tyhle děti zajímá, co se hasičů a našeho auto týká, všechno. Na všechno se ptají."

Miluše Šindelářová, maminka malé Sofie Polakovičové, na adresu Zahradní slavnosti řekla: „Je to tady dnes moc pěkné. Děti si dnešek nejen užijí, ale dostane se jim i mnoho nových informací a zkušeností. A pro nás dospělé jsou určitě také hodně přínosné. A musím pochválit strážníky, hasiče i policisty, jak se dnes dětem bezvadně věnují. Jak umí s dětmi pracovat."
Dodejme ještě, že během odpoledne nechybělo na zahradě ani chutné občerstvení, o které se postaral personál školy.