„Dělníky tu sice vídám, ale na to, že se jedná o rekonstrukci takového objektu, si myslím, by jich tu mělo být minimálně třikrát více," nechal se slyšet Miroslav Chytrý. Obyvatelé Rakovníka se především obávají, že se rekonstrukci nepodaří kvůli dřívějším sporům mezi vedením kraje a firmou, která zakázku vyhrála, dokončit. „Dokončení akce pokračuje v souladu s uzavřenými smlouvami. Termín dokončení je stanoven na třicátého listopadu letošního roku," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Petr Kučera, tiskový mluvčí Středočeského kraje. Ten zároveň ještě dodal, že harmonogram přestěhování domova pro seniory do zrekonstruovaného objektu bude naplánován s ohledem na termín dokončení prací a zejména s ohledem na zajištěného plynulého přechodu seniorů do nového objektu.

Senioři však měli být do zrekonstruovaných a moderně vybavených prostor přestěhováni podle původního záměru vedení Středočeského kraje, který počítal s dokončením stavby v roce 2014, už v letošním roce. Ovšem kvůli vícenákladům se rekonstrukce začala zpožďovat.

Dlouhou dobu to vypadalo, že investor, tedy Středočeský kraj, nedokáže najít společnou řeč se stavební firmou ohledně proplacení vzniklých vícenákladů. Dokonce hrozilo, že Středočeský kraj by nemusel obdržet přislíbenou dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy právě na rekonstrukci objektu pro seniory.

„Díky tomu, že se nakonec vedení kraje podařilo dohodnout se stavební firmou, že navýšení ceny zakázky nepřesáhne zákonné limity a že firma dodrží termín dokončení, jsou podmínky pro poskytnutí dotace splněné," sdělila v dubnu letošního roku mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.

Původně plánované náklady na přestavbu bývalého internátu Střední zemědělské školy Rakovník na zařízení sociálních služeb pro seniory byly zhruba 54 milionů korun. Podle smlouvy o dílo však částka činí 53 milionů korun. Během stavby se však ukázalo, že její náročnost tuto částku přesáhne stejně jako původní termín dokončení. Už teď je tedy jasné, že Středočeský kraj zaplatí více než zmíněných 53 milionů korun, a to kvůli vícenákladům. Ve finále může Středočeský kraj za přestavbu zaplatit o 10,6 milionu více, tedy zhruba 64 milionů korun.

V novém sociálním zařízení v Rakovníku bude místo pro osmdesát lůžek. Ze současného Domova Na Zátiší Rakovník se do nových prostor přestěhuje čtyřicet klientů. Na území Středočeského kraje je již jednašedesát příspěvkových organizací zajišťujících pobytové sociální služby, které právě zřizuje Středočeský kraj.

„V pořadníku už máme přibližně dalších sto žádostí, stejně tedy nedojde k uspokojení všech žadatelů o umístění do nového objektu. Přesto to bude pro náš okres velké plus," řekla před časem Markéta Grundmannová, ředitelka Domova na Zátiší Rakovník.

O přestavbě internátu Střední zemědělské školy se začalo hovořit v roce 2011. Rekonstrukce budovy však začala až na podzim roku 2013 a trvá doposud.