„Je to super, sice jsme nezvítězili, ale rozhodně pojedeme za rok zase," řekla cyklistka Lenka Hornofová, která spolu se svých přítelem vyrazila na páteční orientační závod dvojic.

„Kromě prvního ročníku se zúčastňujeme pravidelně orientačního závodu. Přítel také zkusí maraton. Jsme ubytováni na Višňové, kam se také během víkendu vracíme. Počasí a občerstvení super, myslí se i na rodiny s dětmi. Ta akce je zkrátka každým rokem lepší," nechala se slyšet Lenka Hornofová.

Právě letošní orientační závod doznal několika změn.

„Umístění bodovaných míst bylo vzdálenostně kratší. Všechny zastávky byly zhruba do patnácti kilometrů od Rakovníka. Chtěl bych vypíchnout vstřícnost CHKO a Lesů ČR, kteří nám již několik let umožňují využívat lesní cesty a podobně," řekl už dříve jeden z pořadatelů a také nadšený cyklista Milan Sunkovský. Během soboty pak mohli diváci zhlédnout opravdový adrenalinový závod downhill. Popis závodu je jednoduchý dostat se sjezdem a přes řadu přichystaných překážek co nejrychleji do středu města. „Je až neuvěřitelné, jak to ti hoši zvládají, a v takové rychlosti," komentoval sjezd Karel Pružný.

Po celé dny byly na v historickém centru Rakovníka připraveny také soutěže pro děti, ale také řada tipů na výlety do okolí.

Rakovnické cyklování zakončilo, jak je už dobrým zvykem, silniční kritérium, které je velmi zajímavé také pro oko diváka. Závodníci totiž musí ve stanoveném čase objet co nejvíckrát Husovo náměstí. Diváci tak mají možnost vidět celý závod. Stejně jako v předchozích letech, tak i v letošním roce se našla řada občanů, kteří si stěžovali večer na příliš hlasitou hudbu, na sociální síti se objevily také negativní názory spojené s uzavírkou některých ulic kvůli bezpečnosti závodníků.

Městský strážník Jaroslav Kučera: „V pátek, zhruba od čtvrt na jedenáct až do půlnoci, jsme přijali pět telefonických stížností na hluk z rakovnického náměstí, kde se konalo Rakovnické cyklování."

Právě Městská policie Rakovník spolu se státní Policií ČR dohlížely na bezpečnost cyklistů. A to i při velmi populárním nedělním závodu horských kol.