Dál mladé taneční mistr Václav Černý upozornil: „Pánové, uvědomte si, že vše, co se na parketu odehrává, je ve vaší režii a to může dobře i špatně dopadnout. Proto si teď vyzkoušíte, jaké to je, když se musí vaše partnerka nechat od vás v tanci vést. No, a dámy si vyzkouší, jak to mají někdy pánové těžké." Pak se rychle po kruhu rozdaly škrabošky bez očí. Ty na ně dámy pánům pak namalovaly, ale moc to nepomohlo, pánové tančili poslepu a dámy je v pozici pána vedly.

Dalším kouskem byly záludné úkoly pro tanečníky od samotného Lucifera. Ten se objevil s čerticí, Mikulášem a andělem na parketu asi v polovině zábavy. Došlo nejen na tanec, ale i na zpěv. A Mikuláš za to naděloval…

Zábava dál gradovala přes výuku tanečních novinek a country, které na ukázku vystřihly tanečnice z Lentilek. Nakonec se ukázalo, že se do tanečního kurzu přihlásilo několik hadích žen a mužů. Ti totiž dokázali podtančit tyč proklatě nízko nad zemí. Odměnou jim byla veliká čokoláda.

Doře se také bavili spolužáci a kamarádi Veronika Vachtlová z Lišan, Aleš Zaspal z Krušovic. „Chodíme spolu na gymnázium. A taneční jsou tady, tak proč do nich nejít. přihlásila jsem se stejně jako moje sestra. Ani mě nemuseli přemlouvat. Nejraději tančím tango," řekla Veronika. Aleše přihlásila do tanečních maminka, protože tanec se mu bude v životě hodit. „Ani mě nemusela přemlouvat. Nejvíce mě baví cha – cha," řekl Aleš s tím, že nabyté dovednosti určitě někdy využije stejně jako Veronika. Podle Vojtěcha Pivoňky každý správný chlap by měl umět tancovat. „Proto jsem se do tanečních těšil a nikdo mě nemusel přemlouvat," zkonstatoval Vojtěch.