Letos zaznamenal dle pořadatelů z Jezdeckého klubu Mutějovice rekordní účast. Do prostranství statku u Krupků se sjelo 41 koní mimo jiné z Krušovic, Václav, Hřebečníků, Hokova, Rynholce, Hředlí, Nesuchyně, Svojetína, Řeřich, Lužné či Kněževsi.

„Karamboly se nám naštěstí vyhnuly. Akce měla zcela hladký průběh,“ konstatovala v neděli odpoledne za pořadatele Soňa Krupková.
Po srocení všech účastníků v Krupkově statku se všichni vydali vesnicí průvodem na půlkilometrovou cestu k místní jízdárně, kde se uskutečnilo úvodní hlášení a stužkování. Po několika ukázkových skocích se koně rozjeli do terénu. „Součástí dne budou i soutěže pro děti, jako jsou hon na králíka, židličková nebo hon na slepici,“ upozornila v sobotu dopoledne Soňa Krupková, která s koněm Angelika zvítězila v sobotních dostizích dospělých koní.

Soutěže
Na druhém místě byl Stanislav Stránský s Lussy a na třetím Zuzka Krupková a Alf. V soutěžích pony byl nejlepší Bertík s jezdkyní Janou Stránskou, druhý byl Ferda a Simona Brabcová a třetí jezdkyně Hlaváčková a Hany. „Soutěž v terénním parkuru přinesla absolutní překvapení. Všechny nás v kategorii dospělí koně převálcoval Václav Staněk s Majolenkou a to parkur nejezdí. To nám tedy všem spadla brada,“ okomentovala další výsledky Soňa Krupková. Jako druhý byl v této disciplíně Stanislav Stránský a Lussy a třetí Zuzka Krupková s Alfem. V soutěžích pony byla první Jana Stránská a Bertík, druhá byla Simona Brabcová a Ferda a třetí Kristýna Poštová se Stávkou.

Následovala barelová soutěž. Tady si zlato vybojovala Zuzka Krupková s Alfem, druhá byla Karolína Hůlová a Apany Bagdád a třetí Václav Staněk s Majolenkou. Soutěž pony vynesla n a první místo Martinu Poštovou s Janysem, druhý byl Václav Hubáček a Artex a třetí Jana Stránská a Bertík.
„O zábavu bylo postaráno až do tmy. Počasí se naštěstí vydařilo. Večer pak byla taneční zábava, kde se řešily různé prohřešky koňáků během celé letošní vydařené Hubertovy jízdy. Je to taková recese,“ uzavřela za pořadatele Soňa Krupková.