Do Nového Strašecí přiveze a představí své produkty osm vinařství, čtyři z Čech a stejný počet z Moravy. Nejblíže to sem má Vinařství Kvíc pana Rychtaříka z předměstí Slaného. Vedle zemských vín nabídne také pozdní sběry Rulandské bílé, Dornfelder a Zweigeltrebe ročníku 2012 a ročníku 2009.

Dále tu najdete: Vinařství Kraus z Mělníka, Víno Kutná Hora, Vinařství Sv. Tomáše z Malých Žernosek, Rodina Kölbelova z Kyjova, Rajhradské klášterní, Adámkovo vinařství a Arcibiskupské zámecké víno z Kroměříže.

K dobrému vínu patří samozřejmě i dobré jídlo. O to se postarají dva místní rodáci, elitní šéfkuchaři Petr Hajný a Zdeněk Jánský. Celkem budou připraveny čtyři speciality, k nimž vám přímo na místě oba špičkoví kuchaři doporučí i vhodná vína.

„Dali jsme si hodně záležet, protože vařit doma ve Strašecí pro spoustu známých a kamarádů je zavazující. Tím spíš, když jsme vlastně nikdy ve Strašecí ani jeden nevařili. Chtěli jsme, aby chutnalo všem a aby si každý našel to svoje," říká Petr Hajný. A Zdeněk Jánský doplňuje: „Víme, že jsme národ masožroutů, tak jsme vybrali dvě jídla, kde je v hlavní roli maso. Ale protože k vínu výborně ladí ryby a mořské plody, připravili jsme další dvě jídla spíše lehčí a s nádechem moře."

Takže v sobotu ochutnáte konfitovaná vepřová líčka s celerovým pyré a zeleninovými chipsy, hovězí žebro ve sladu se salátem z pečené cibule, lososový tatarák s topinkou z jihočeského chleba s vejcem a špíz z krevet a chobotnice na listových salátech s tomatovým pestem. Akce začíná ve dvě hodiny odpoledne. Doprovodí ji bohatý kulturní program: výstava malířky Daniely Šafránkové a hrnčíře Petra Volfa. Otevřou se i dveře starého trezoru z hospodářské záložny Státní banky československé. Vystoupí soubor Čtyřlístek, dechovka z německého Weldenu, či mistr světa ve street dance Václav Nágl.

Vstupenka stojí sto šedesát korun. Za ni v balíčku každý získá skleničku na víno, 4 kupóny k degustaci vín, zvýhodněnou cenu na další kupóny i nižší cenu jídla u kuchařů. Vstupenky získáte ještě v předprodeji, například v pokladně městského úřadu nebo v infocentru.