Už po čtrnácté se na louce před zámkem ve Slabcích konal country festival „Dobře utajená country“. Tradiční festival přilákal opět davy diváků, které po celou sobotu bavilo dvanáct kapel. Na podiu se představili Rangers, Hop Trop, Žížeň Band, Rakovnickej potok, Přímá Linka, Náplava, Nová sekce, Pacifik, V.H.S.Rebel, Jitka Vrbová a Standa Chmelík, F.T. PRIM – Brno a Petr Kocman Band.

Celý country festival se připravuje po celý rok. V prvních letech se o pořádání dělili dva lidé. To se však po třech letech změnilo a dnes má celou organizaci na starosti pouze Vladimír Škrlant. „Při třetím ročníku jsme se se svým pořádajícím partnerem v dobrém rozešli a já jsem to vzal na svá bedra. Hlavně jsem chtěl country festival brát jinak, než jen jako hraní na louce. Od té doby vše organizuji já. Sháním peníze a také účinkující. V den konání se na organizaci podílí asi patnáct studentů a takový hlavní organizátor dne Jirka Pergler,“ uvedl Škrlant.

V sobotu byla atmosféra v zámeckém parku opravdu výborná. Byl s ní spokojen i samotný prezident festivalu V. Škrlant. „Atmosféra je dobrá. A myslím, že jiná nikdy nebyla. I když se třeba nevyvedlo počasí, tak lidé sem přijeli. Do Slabec přijíždějí i lidé z Německa a z dalekých měst, jako je třeba Opava.

Setkává se tady zvláštní skupina lidí, trampové. Jsem rád, že zůstávají country festivalu věrní. I díky tomu se sem snažím zvát špičkové kapely,“ uvedl.
Po celá dlouhá léta se Dobře utajená country koná na louce před zámkem ve Slabcích. Podle Vladimíra Škrlanta je právě toto prostředí pro festival nejlepší.

Chválí si ho dokonce i účinkující. Ale nejen oni, ale i samotní návštěvníci festivalu. „Jsem opravdu spokojen. Snažím se jezdit pravidelně na každý ročník. Sejde se tady skvělá parta lidí a kapely k tomu opravdu pomáhají. Poslechnu si dobrou muziku, něco vypiji a odjíždím s dobrou náladou,“ řekl účastník festivalu Martin z Prahy.