„Během tří hodin jsme naplnili stovku pytlů, které jsme z příkopu vytahali na silnici,“ napsala na sociální síti organizátorka akce Alžběta Brabcová a dodala: „Pokud by tento náš počin, fotografie a nějaké to slovíčko k tomu ovlivnilo alespoň jednoho člověka, aby už nic do přírody nevyhodil, budeme spokojené.“

Zhruba dva týdny pak zbývají do velkého jarního úklidu s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jen na Rakovnicku je nahlášena zhruba desítka úklidů - mimo jiné v Rakovníku, Novém Strašecí, Drahouši, Krupé, Lubné. V celé České republice je pak zaregistrováno přes 2100 úklidů. Do akce se mohou zapojit i další dobrovolníci. Postup najdete na oficiálních webových stránkách uklidmecesko.cz.

Cílem organizátorů akce není donekonečna uklízet nepořádek po jiných, méně zodpovědných spoluobčanech. „Byli bychom velmi neradi, kdyby začal vznikat dojem, že vytvářet nepořádek, a dokonce černé skládky je normální, protože je přece každý rok někdo uklidí. Není tomu tak! Více jak sto tisíc dobrovolníků je dostatečná síla nejen na samotný sběr odpadků, ale i pro změny vedoucí k účinnému a důslednému postihování viníků a především k zlepšení prevence vzniku odpadů,“ uvedl Petr Stýblo z pořádajícího Českého svazu ochránců přírody.