Důvod je prostý. Budování kamerového systému ve městě začalo v roce 2006, což je téměř před deseti lety. Jeho realizace se uskutečnila v několika etapách, kamery tak disponují různou dostupnou technologií.

„Je potřeba zjistit skutečný stav. Podle informací, které mám k dispozici, některé kamery již nejsou v dobrém stavu. V případě přiblížení za špatných světelných podmínek neposkytují kvalitní záběry," reagoval na dotaz Rakovnického deníku radní, ale také manažer prevence kriminality města Rakovník a i člen pracovní skupiny prevence kriminality hejtmana Středočeského kraje Václav Čermák (Rakovník v pohybu).

„Budeme se teprve bavit, jestli rozšířit kamerový systém, nebo budeme muset nahradit některé kamery," řekl Václav Čermák. Jednání na toto téma by se mělo uskutečnit 14. prosince.

„Kamerový systém je určitě potřeba. Zvláště v dnešní době. Sice tu žijeme v menším městě, ale na druhou stranu, zločinci a násilníci jsou všude. Zvýšení počtu kamer se nebráním, nemám co skrývat," řekl Deníku Ondřej Blažek.

Podle mluvčí rakovnické radnice Andrey Strnadové právě studie podá rakovnické radnici komplexní zprávu o tom, v jakém stavu kamerový systém je. „Je nutné provést celkovou revizi veškerého zařízení a technologií. Současně je nutné zjistit možnosti na vytvoření optimálního stavu celého systému a zajištění funkčnosti do dalších let. Studii provede firma NDC za cenu sto osm tisíc korun," nechala se slyšet Andrea Strnadová s tím, že akce je finančně kryta z rozpočtu Městské policie Rakovník na rok 2016.

V současné době čítá městský kamerový systém jednadvacet kamer. K jeho rozšíření došlo v roce 2009, kdy vedení radnice schválilo rozšíření kamerového systému ze čtrnácti na devatenáct kamer. Letos na přelomu září a října došlo ke zprovoznění dalších dvou stanovišť, a to ve Vysoké ulici a také u nového dětského hřiště v lokalitě sídliště Bendovka.

V lednu se na podnět zastupitele a radního Václava Čermáka město zapojilo prostřednictvím programu Ministerstva vnitra České republiky do Programu prevence kriminality. Město podalo žádost o dotaci ve výši sto třicet pět tisíc korun na vybudování nového kamerového bodu v ulici Vysoká.

„Žádost byla přijata, začátkem června byl schválen investiční záměr. Zbylou část nákladů uhradí město," informovala tehdy Andrea Strnadová, mluvčí rakovnické radnice.