„Lidé z odlehlých koutů Rakovnicka, jako jsou Krty, mají také nárok na službu zubní pohotovosti,“ řekl vedoucí lékař rakovnické zubní pohotovosti Jiří Ludačka během slavnostního otevření pohotovosti.

Nyní se však v kuloárech mluví o zřízení zubní pohotovosti v dalších obcích, a to v těch největších a odlehlejších od Rakovníka. Jedná se o Novém Strašecí, Jesenici, ale také Křivoklátě.

Právě zde by se mohli občané v budoucnosti dočkat neodkladného lékařského zubního ošetření. Senátor a náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek již novinářům prozradil, jak by se mohl tento záměr uskutečnit.

„Lékaři by mohli držet takzvanou příslužbu. I když je to dost komplikované, jedná se vlastně o čtyřiadvacetihodinovou příslužbu, tak by to umožnilo, že by pohotovostní služba v Rakovníku nemusela být v celém rozsahu,“ prozradil Chládek.

„Padly návrhy o zřízení zubní a lékárenské pohotovosti, protože dojíždění o víkendu je složité. Zájem o zřízení služeb ze strany občanů by jistě byl,“ informovala místostarostka Nového Strašecí Libuše Vosátková. „Vše je ve fázi nápadu,“ doplnil starosta Strašecí Karel Filip.