Je běžné, že uvádíte maturitní plesy?
Teď se mi to nějak sešlo. Před týdnem jsem moderoval maturitní ples školy v Chebu, v místě, kde jsem sám maturoval. Dělá tam zástupce ředitele spolužák, se kterým jsem seděl v lavici. Takže jsem musel přijet. Jinak sem tam ples odmoderuji, záleží, jestli mám čas. S tím se potýkám, ale tento pátek jsem měl volný, takže jsem se s panem Faltejskem domluvil. Maturitní plesy moderuji rád. Mohu srovnávat, jaké plesy byly, když jsem maturoval já, a kam se to posunulo dnes. Sleduji, jak to maturanti zvládnou. Někdy to nebývá do puntíku přesně připraveno a improvizují, ale o to je to hezčí.

Připravoval jste se nějak na dnešní večer?
Na to se nedá moc připravit na rozdíl od sportovních přenosů, které dělám. I když program maturitního plesu bývá stejný, nikdy dopředu nevíte, co bude.

Jak se vám líbí nápad udělat ples ve znamení olympijských her?
Určitě je to dobré. Jsem rád, když mladí sportují, než aby seděli doma u počítače. Jestli je tohle zásluha rakovnického gymnázia, nebo je to v dětech samých, je to jen dobře. Alespoň nebudou mít nadváhu, nebudou je bolet záda. Časem pak zjistí, že každý pohyb je dobrý.

Jak vy vzpomínáte na svůj maturitní ples?
Vlastně už si na něj moc nevzpomínám. Je to moc dávno. Maturoval jsem v roce osmdesát dva na gymnáziu v Chebu. Byl jsem také hodně mladý, o rok mladší, než spolužáci. Ples se uskutečnil v Mariánských Lázních, asi třicet kilometrů od Chebu, a byla hrozná zima. Absolvoval jsem na něm sólo s maminkou. Jenže já nikdy před tím netancoval. Doma mne učila valčík, protože jsem byl přesvědčený, že ho určitě zahrají. Jenže muzikanti pak spustili polku. Vzpomínám si také, že většina spolužaček byla větší než já. Jinak nějakou výraznější vzpomínku opravdu nemám. Asi jsem to nebral jako nějaký významný den. Samotný ples se mi nelíbil. Neměl jsem jako kluk plesy rád. Byl stejný jako všechny ostatní plesy v tu dobu. Stejné předtančení, pár společenských tanečků, kterých jsem se ani nezúčastnil. Atmosféra nebyla moc spontánní, to až tak po půlnoci, když už lidi něco vypili.To už zase někteří spolužáci měli co dělat, aby se udrželi na nohou. Museli přeci dokázat, že už jsou dospělí. Ale nikdo při tom neumrzl. Všichni jsme se sešli ve škole. To dnešní maturanti jsou kreativnější. Mají také více volnosti. Dříve se skoro nic nesmělo, aby se nestal nějaký průšvih.

Máte nějaký vztah k Rakovníku?
V Rakovníku jsem podruhé. Moderoval jsem tu Sportovce okresu. Je to už pár let. Většinou kolem jen projíždím při cestě na zápas nebo do Karlových Varů. To asi proto, že se tu nehraje žádná liga. Možná, že bych tu i zabloudil, protože to tu neznám. Možná, že se tu potkáme při nějakých dalších plesech.

A už jste navštívil třeba Křivoklátsko?
Přiznám se, že ne. Volného času mám hodně málo a když už ho mám, tak sportuji. Hraji fotbal nebo golf. Když opravdu nikam nemusím, tak nikam nejdu. Ještě tak s kamarády na pivo. Rád jsem doma zalezlý a užívám si, že opravdu nikam nemusím. Vypnu mobil, vezmu si knížku a k tomu dobré víno. Nikam mezi lidi se mi nechce, protože já jsem mezi nimi pořád. Občas člověk potřebuje být sám a dobít baterky. Bohužel ale takových chvil je zatraceně málo.