Důvodem návštěvy bylo Dominování. Čili přeloženo do srozumitelné podoby: všichni si společně náramně užili zábavného odpoledne, které bylo plné her, tance, zpěvu a dobrého občerstvení. Letos se neslo v námořnickém duchu, a tak byli téměř všichni hosté a hostitelé stylově oblečeni. Na fotografii v námořnickém vidíme zpěvačku kapely Universal Aničku Ryvolovou, která dění na zahradě domova rovněž moderovala. Parťáka jí přitom letos premiérově dělal plyšák Oskar.A pozváni byli rovněž příslušníci rodin klientů a řada z nich tuto možnost samozřejmě ráda využila.

Dominování se letos zúčastnila mimo jiné také Hana Valachovičová, která působí jako veřejný opatrovník při Městském úřadě Stod. Má na starosti dvaapadesát nesvéprávných osob. Patří mezi ně i Zdeněk, za kterým se na Dominování Hana Valachovičová přijela podívat. „Zdenda je tady v Zavidově už půl roku a je tu moc spokojený, stejně jako já. Kdykoli sem přijedu, je tu vstřícný, ochotný personál včetně paní ředitelky. A navíc tady Zdenda začal chodit do školy a do práce v pivovaru Chříč, což je naprosto skvělé," zdůraznila Hana Valachovičová. Jeho přemístění bylo prý domluveno z důvodu, že prostředí, kde byl před tím, už nebylo vyhovující. „Aktuálně nás čeká jednání o tom, aby už zde mohl zůstat. Pak přijde se změnou bydliště i změna opatrovníka. To mě sice bude moc mrzet, protože vám samozřejmě řada z nich přiroste k srdci, obzvláště pokud s nimi intenzivně pracujete," doplnila Hana Valachovičová.

Letos do Zavidova přijely s programem děti ze Základní školy Čistá. Pod dohledem učitelky Kateřiny Lauberové zde předvedly svižný pirátský tanec.
Doslova souboj na meče zde předvedla amatérská skupina historického šermu z Drahšperka. Vedoucí skupiny Václav Řehoř doplnil: „Všichni jsme přijeli z nedalekého Jesenicka, protože rádi podpoříme zavidovské Dominování."

Ředitelka Domova Domino Hana Rusňáková poděkovala: „Moc si toho vážím, že jste dnes dorazili v tak hojném počtu. Připravili jsme pro vás i díky sponzorům, kterým touto cestou děkuji, řadu zábavných aktivit a věřím, že si dnešek pořádně užijete. Velký dík patří také našim zaměstnancům a klientům, kteří s přípravami moc pomáhali a na dnešek se velice těšili."

Což poté dali všichni přítomní jasně najevo tím, že si následující dění užívali plnými doušky. K tomu jim opět hrála již zmíněná kapela Universal, jejíž členové přiznali, že se na Dominování také rádi vrací.