Organizace sídlí v zámku Leontýn a v okálech typu chráněného bydlení v rozlehlém zámeckém parku nedaleko Roztok v krásném prostředí křivoklátských lesů.
I přes nepříznivé, deštivé počasí se v parku před zámkem sešlo velké množství přátel domova, kteří s ním také chtěli sdílet slavnostní chvíle.

Ředitelka zařízení Dana Zímová Domovu Leontýn popřála: „Padesáté výročí je stejně jako u lidí dobou bilancování, ohlédnutí se. Je ale i dobou očekávání a vhlédnutí do budoucnosti. Proto bych našemu domovu popřála pro příští léta hodně spokojených klientů a hodně spokojených zaměstnanců. Ráda bych také, aby ti, co nás navštíví, u nás nacházeli příjemné a přátelské prostředí. A odjížděli se spokojeným pocitem. Proto tu jsme."
Den otevřených dveří umožnil návštěvníkům prohlídku interiéru Domova Leontýn .

Program začal příjezdem kněžny Leontiny a jejího chotě Emila Egona z Fürstenbergu. Dvojici k zámku přivezl kočár tažený koňmi. Následovalo hudební vystoupení kapely Domova Leontýn – Leontýnky, Mrazík, vystoupení souboru Sokola Broumy. Magií přítomné potěšil kouzelník Jan Vaidiš a kankánem soubor Sokola Broumy. Příjemný, narozeninový den zakončil koncert country kapely Dlouhá noc.

Mezi přihlížejícími byla také paní Eva, která konstatovala: „Je to pěkná a důstojná oslava v krásném prostředí. Moc se mi tu líbí." K oslavám se ještě vrátíme prostřednictvím rozhovoru s ředitelkou Domova Danou Zímovou, která zbilancuje své působení v tomto zařízení a prozradí nám své plány ohledně Domova Leontýn do dalších let.