Malá slavnost se zde uskutečnila za účasti hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery a radní Středočeského kraje. Z důvodu nemoci se nemohl dostavit starosta města Rakovníka Pavel Jenšovský, dorazil ale místostarosta Miroslav Samaš. Mezi rakovnické seniory zavítali  rovněž zástupci ze spřátelených domovů z Nového Strašecí, Zavidova, Kolešovic a Pečovatelská služby Rakovník. Přítomné čekal bohatý raut ve společenské místnosti i hudební duo. Připomeňme, že  objekt byl zrekonstruován s podporou Regionálního operačního programu  Střední Čechy  z bývalého internátu zemědělské školy v ulici  Františka Diepolta. Dnes už je oficiálně rakovnickým seniorům novým domovem.   Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera konstatoval: „Přestavba internátu na domov pro seniory se nerodila lehce, ale věřím, že tím, že se dokončila, splní svůj účel a že vy, jeho klienti, zde najdete příjemné prostředí k dalšímu životu. Také věřím, že vám zdejší personál vytvoří takové podmínky, aby se tady dobře žilo."

Slovo dostala také radní Eliška Třísková: „Ráda bych z tohoto místa poděkovala všem, kteří tento projekt podporovali. Byla jsem se podívat také v původní budově, kde jste dříve sídlili, 
a mám tedy srovnání. Váš nový domov je velmi pěkný.  Celý jsem si ho prošla. Chtěla bych zvláště poděkovat paní ředitelce a všem zaměstnancům, kteří pomáhali se stěhováním. Moc bych si přála, abyste tu prožívali samé hezké chvíle, a personálu, aby se tu hezky pracovalo." Ukázku z muzikálu, který nacvičují, zde předvedly děti ze školní družiny, která funguje při Třetí základní škole v Rakovníku. Právě tato škola patří k těm zařízením, která s rakovnickým domovem úzce spolupracují. Její žáci seniory často navštěvují.  Ředitel školy Jan Křikava potvrdil: „Setkávání má několikaletou tradici. Naše děti sem budou docházet i nadále. Vzdálenost pro nás nehraje žádnou roli."
Jako pohoštění se všem přítomným dostalo bohatého rautu, který přichystala Školní jídelna Rakovník, příspěvková organizace.

Kulturní vložku zpěvem lidových písní, které si s chutí zanotovali všichni přítomní, přidal pěvecký sbor z Domova pro seniory v Novém Strašecí.
Rekonstrukce budovy byla fyzicky zahájena 1. listopadu 2013. Namísto dosavadních čtyřiceti míst pro uživatele je zde míst osmdesát, a to v podstatně modernějších podmínkách.  Přestavba stála kolem sedmdesáti milionů korun. „Věřím, že všichni naši klienti zde budou spokojeni, že se jim v novém domově, kde se už pomalu zabydlují, líbí a bude líbit i nadále," zdůraznila Markéta Grundmannová. Na čekací listině je dalších zhruba 150 zájemců o umístění. „Počítáme s tím, že jich postupně nabereme dalších čtyřicet. A budu určitě žádat o navýšení kapacity, protože  jsme zjistili, že některé pokoje jsou naddimenzovány. Krásně by se tam vešlo ještě jedno lůžko navíc, tak bychom mohli uspokojit více žadatelů o umístění," slíbila Markéta Grundmannová. Také připomněla, že populace stárne a žádostí o umístění v rakovnickém domově pro seniory je prý  čím dál tím více.