Senioři Domova na Zátiší potřebují zrekonstruovat také sociální zařízení.

Domov na Zátiší čeká v příštím roce několik stavebních úprav. „Rádi bychom z části půdy zbudovali relaxační místnost a malou kuchyňku. Pokud by naši klienti dostali například chuť na párek nebo na čaj, mohli by si ho tu sami uvařit,“ vysvětlovala Ivana Friebertová Skalková.
V plánu je rovněž rekonstrukce sociálního zařízení a předělávka třílůžkového pokoje. Vznikl by z něho jeden dvoulůžkový a jeden jednolůžkový pokoj. „Úplně tak odpadne třílůžák a my tak zvýšíme konfort našeho zařízení. Do patnáctého srpna musíme zřizovateli předložit rozpočty akcí včetně investic,“ doplnila ředitelka.

Zkrášlovat by se měla rovněž zahrada, která by se měla postupně proměnit v ještě půvabnější odpočinkovou zónu a pokoje by měly být tak, jak to půjde, dovybavovány novými skříněmi. Spolu s ředitelkou Ivanou Friebertovou Skalovou je novou tváří v Domově na Zátiší také sociální pracovnice Jitka Vodrážková.

„Nastoupila jsem ihned po absolutoriu na Sociálně – pedagogické fakultě v Praze. Během školy jsem absolvovala několik praxí v různých zařízeních tohoto typu a zjistila jsem, že nejvíce mi vyhovuje práce s dospělými. Jsem moc spokojená, že mohu dělat práci, kterou jsem studovala, a ještě ji získat tak blízko domova. Tady v Domově na Zátiší mohu realizovat část svých snů,“ řekla Jitka Vodrážková, která má také mnoho plánů do budoucna, co by se ještě dalo ve zdejším zařízení vylepšit. „Taková keramická dílnička by nebyla špatná. Bohužel stále bojujeme především s nedostatkem prostoru,“ uzavřela Jitka Vodrážková.

Novinkou je také v Domově na Zátiší zavádění prvků zdravé výživy jako je například vločková kaše či rýže natural. „Někteří klienti sice skřípou zuby, neboť na podobné pokrmy nejsou zvyklí, ale myslím si, že každé zpestření jídelníčku je přínosné. Hodláme si pořídit sadu koření na dochucování. Každý by si mohl svůj pokrm dochutit dle své libosti, jak to má rád. A pokud by ani to někomu nepřišlo vhod, jsem připravena požádat o spolupráci pečovatelskou službu o dodávání pokrmů,“ uzavřela ředitelka vyprávění Domova na Zátiší v Rakovníku Ivana Friebertová Skalková.