Podle bývalého předsedy fotbalového klubu a nyní zastupitele Vladimíra Kozla (ČSSD) se klub ničím neprovinil. Protekci rovněž odmítá.

Podle serveru irozhlas.cz, který zjišťoval, jak se před čtyřmi lety přerozdělovaly peníze z takzvaných loterií určených pro sportování dětí, získal novostrašecký fotbalový klub dotaci ve výši 900 tisíc korun. Nejvíce peněz pak získal podle Radiožurnálu spolek, kde se angažuje bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta. Statisíce získal i oddíl, kde působí hradní kancléř Vratislav Mynář.

„Je to ostuda. Už tenkrát jsem vám radil, ať máte maximálně otevřené účetnictví. Pak byste se možná takovému problému vyhnuli,“ reagoval na zasedání zastupitelů Pavel Novák (Společně pro Nové Strašecí a Pecínov).

Vladimír Kozel, který v roce 2015 působil jako předseda fotbalového klubu TJ Nové Strašecí, ovšem jakékoliv pochybení odmítá, stejně tak možnou protekci. „Podali jsme žádost o dotaci, měli jsme na to právo. Nežádali jsme o konkrétní částku. Dostali jsme dotaci pro mládež na čtyři roky, v té době měl klub sedm mládežnických mužstev,“ vysvětloval Kozel.

Fotbalový klub získal dotaci na mládež na čtyři roky, konečné vyúčtování tak předloží letos. To podle Vladimíra Kozla nikde nezaznělo, stejně jako to, že klub o konkrétní částku nežádal.

„Dostali jsme peníze pro mládež na čtyři roky. Novináři to ale rozmázli takovým způsobem, že to vypadá tak, že jsme měli protekci a dostali i peníze z protekce. Je to nepříjemná situace i na moji osobu. Jediné provinění, které mám, je to, že jsem v té době pracoval u pana Marcela Chládka jako řidič. Trochu kauzou trpím, ale mám čisté svědomí,“ řekl Vladimír Kozel s tím, že klub podával žádost o dotaci, ale rozhodně nikde nežádal o 900 tisíc korun.

Ta mu byla přidělena. „V žádosti byla jedna z otázek týkající se ročních nákladů na mládež. V té době měl klub sedm mužstev, náklady se pohybovaly mezi 230 až 250 tisíci. O konkrétní částku jsme nežádali a přidělená dotace byla na čtyři roky,“ poznamenal bývalý předseda a připomněl, že u fotbalu nepůsobí od podzimu roku 2015. „Přiznám se, že od té doby jsem tam nebyl. Potkala mne mozková příhoda, což vás změní. Jsem přesvědčený o výborném účetnictví klubu,“ dodal Kozel.