Středočeská policie v měsíci březnu zjišťovala, jak jsou lidé spokojeni s její prací.

Anketa

Na Rakovnicku byl tento úkol svěřen dvojici mluvčích René Černému a Lence Černé, kteří s dotazníky procházeli nejen ulicemi měst Rakovník, Nové Strašecí, Jesenice, ale i mnoha obcemi.

Rakovničané se tak mohli zcela anonymně vyjádřit například k činnosti policistů ale i k tomu, zda se cítí bezpečně v místě svého bydliště.

Respondent

Přímo v Jesenici byl mimo jiné při odchodu z místní samoobsluhy dvojicí policistů s dotazníkem v ruce osloven, místní obyvatel Zdeněk Rác. Ten například odpověděl takto: „Já si myslím, že pokud bych potřeboval okamžitou pomoc policie, tak se mi jí dostane. Od toho tu je.“

Zdeněk Rác dále uvedl, že za poslední rok naštěstí policii k ničemu nepotřeboval. „Je to opravdu velká náhoda, že jste zastavili právě mě. Já jsem měl bráchu u policie a syna také, takže něco málo o policejní práci vím. Chtěl bych říci, že je škoda, že byly zrušeny některá obvodní oddělení policie, protože, když se v některých odlehlejších místech páchala trestná činnost, měli místní policisté možnost dostat se na místo činu velice rychle. Dnes jim to může trvat déle,“ dodal Zdeněk Rác.

Výsledky letošního průzkumu uveřejní středočeská policie na konci dubna. Ovšem my už jsme se René Černého poptali předem na to, jaký má prvotní dojem z průzkumu v ulicích měst a obcí Rakovnicka.

Dodejme, že v tom loňském roce se dotazovaní obyvatelé nejvíce báli, že jim někdo vykrade dům nebo byt a že více než 75 procent obyvatel kraje nemá k práci policistů výhrady.