Ta prestižní umístění okomentovala: „Měla jsem z umístění pochopitelně velikou radost. Nebyla jsem na ně ale sama. Je to multidisciplinární týmová soutěž, přičemž tříčlenný soutěžní tým tvoří vždy biolog-chemik-fyzik. Já tam byla jako biolog."

Soutěže se zúčastnilo 44 týmů z různých koutů Evropy. Pořadatelé museli zorganizovat přes 100 lidí, které rozdělili do několika menších skupin. Jedna skupina byla vždy vzata na prohlídku třeba do mlékárny, přečerpávací elektrárny či do akvaparku a druhá soutěžila. „Společně jsme třeba dostali zadánu delší praktickou úlohu, kterou jsme plnili tak tři, čtyři hodinky," popsala Doubravka Požárová.

Soutěž byla podle ní zaměřena hodně prakticky. „Důležitým momentem pro mě bylo mimo jiné, že jsem se za týden pobytu v Lucembursku setkala s mnoha lidmi z celé Evropy, kteří mají stejné zájmy jako. A že jsem měla poprvé možnost používat angličtinu v praxi. Hovořili jsme o biologii, chemii. Bylo to bezva," zdůraznila Doubravka, které Rakovnický deník blahopřeje k výbornému výkonu a reprezentaci Rakovníka a vlastně celé České republiky. Také jí přejeme do dalších soutěží a vědeckého bádání hodně úspěchů.