Jako nejvýhodnější prostor pro zázemí obsluhy provozu Domu Osvěty vytipovali stavaři místnost v prvním patře.

Vše má ale jeden háček. Konstrukce podlahy je příliš slabá a zátěž by nemusela unést. Proto se vedení města obrátilo na statika a zástupce památkové péče v Praze, aby navrhl možné posílení podlahy.

„Z pracovní schůzky vyplynulo, že bude třeba rozebrat celou podlahu a vyklidit z ní keramzit. Následně budou zesíleny trámy a položena nová prkenná podlaha napuštěná bezbarvými prostředky proti dřevokaznému hmyzu a houbám,” uvedl Jan Polák, mluvčí rakovnické radnice. Nyní prohnutý strop místnosti bude shozen a nově nahozen maltou na rákosové podbití. Opravě se nevyhnou ani dvoukřídlé historické dveře.

„Do místnosti bude dále nainstalována kuchyňská linka,” doplnil mluvčí Polák.

V rámci této úpravy dojde k dalším změnám a přibude práce pro současné rekonstruktéry stavby. Podle radnice bude potřeba napojit elektrorozvody a topení v místnosti na novodobou část objektu, kde práce provádí firma z Moravských Budějovic.

„Z důvodů návaznosti jednotlivých prací byl požádán zhotovitel rekonstrukce Domu Osvěty o vyčíslení nákladů na nezbytné opravy místnosti zázemí. Podle stanoveného postupu prací vyčíslilafirma cenu zakázky na bezmála dvě stě sedmdesát pět tisíc korun. Rada města s provedením díla v roce 2012 souhlasila a rozhodla stavební práce objednat u zmíněné firmy,” dodal Polák.