Právě v těchto dnech na tom pracuje kladenská stavební firma MAO. Ta má oprávnění i k demoličním pracím. Práce hradí stavební úřad v Rakovníku. Stejný úřad také vydal opatření k částečné demolici. Podle posudku statika je dům nebezpečný a může z něj cokoliv kdykoliv spadnout, nebo se dokonce zřítit. Proto se k němu do patnácti metrů nesmí přibližovat lidé ani zvířata. Objekt je ohraničen páskou. Protože stojí těsně u karlovarky, v době demoličních prací tam je provoz sveden do jednoho pruhu a řídí ho semafor.

Dům svého majitele má. Patří soukromému vlastníkovi z Plzně. Ten se však k němu nehlásí. „Několikrát jsme ho písemně kontaktovali, protože telefonické spojení na něj nemáme, ale vůbec nám neodpovídá,” uvedla starostka obce Jiřina Milerová.

Starostka se nyní obává dalšího sesuvu střechy. „Mlýn se teď otevřel od západu a pokud by se pod střechu dostal vítr, snesla by se dolů jako padák,” vysvětlila starostka. Podle našich informací má majitel několik adres, ze kterých se nehlásí, proto po něm pátrá policie.

Bývalý mlýn stojící vpravo u karlovarky směrem od Prahy provází smutný osud velkých statků v bývalých Sudetech. Mlela se tu mouka i šrot pro hospodářská zvířata. Původně patřil německému majiteli Hessovi. Po odsunu Němců tu hospodařila rodina volyňských Čechů. Po ní státní statek. Ten ho využíval ke mletí šrotu zhruba do poloviny sedmdesátých let. V té době se tu také bydlelo v jednom třípokojovém bytě v přízemí. Ještě v druhé polovině osmdesátých let tu byla klubovna Socialistického svazu mládeže. Po revoluci mlýn změnil majitele a od té doby zůstal prázdný.