„Trochu se nám to pozdrželo, neboť stále řešíme určité záležitosti s projektantem. Týká se to rozpočtu, neboť ten by se měl aktualizovat minimálně na úroveň prvního kvartálu letošního roku. Cenová hladina byla před třemi lety, kdy se projekt dělal, mnohem nižší. Připravujeme rovněž také podklady pro žádost o dotaci,“ přiblížil starosta města Jan Polák.

Původní náklady na rekonstrukci podle projektu činily zhruba 8 milionů korun. Projekt počítá se zateplením pláště, kompletní rekonstrukcí střechy, neboť do půdního prostoru budou vestavěna tepelná čerpadla, která poslouží jako nový ekologický zdroj tepla.

„Více než polovina domu vytápí lokálními topeništi. Lidí mají Petry, krbovou vložku či používají přímotopy. Nyní se zavede ústřední vytápění, které bude napojeno na tepelné čerpadlo,“ popsal jesenický starosta. Kromě toho se podsklepený objekt bude sanovat proti vlhkosti.

Podobný osud čeká i dům čp. 47. Město na rekonstrukci rovněž požádá o dotaci, kterou musí podat do konce října. „To bychom měli stihnout, avšak výběrové řízení budeme vypisovat až v příštím roce. Uvažujeme i o přesunu realizace na rok 2022, bude záležet, jak se bude vyvíjet příjmová část rozpočtu v souvislosti s koronavirovými opatřeními,“ uvažuje Jan Polák.