Cestující v úseku mezi čerpací stanicí a marketem Lidl přebíhají velmi často přes frekventovanou silnici, jež je hlavní spojkou Nového Strašecí ve směru do Rakovníka. Jako velmi zásadní se zde ukázala absence autobusové zastávky. Že by zde mohlo dojít k vážnému střetu automobilu s chodci, již upozornili nejen obyvatelé z Rakovnického sídliště, ale také předseda Komise dopravní bezpečnosti při radě města Nového Strašecí Tomáš Hladík.

„Dopravně bezpečnostní rizika souvisejí s rozcházením cestujících ráno a večer od náměstí do Rakovnického sídliště," stojí ve zprávě komise. Ta se situací zabývala více jak dva roky. Následně radnice studii na vyřešení bezpečnosti podpořila, stejně tak byla úspěšná i žádost na získání dotace z Regionálního operačního programu střední Čechy.

„Takže zhruba v polovině července tohoto roku přibudou v Novém Strašecí dvě nové autobusové zastávky a Komise dopravní bezpečnosti si může připsat k již zřízeným dvěma přechodům u Optiky a bývalé pomocné školy další počin sloužící ku prospěchu všem," sdělil Rakovnickému deníku Karel Filip, starosta Nového Strašecí.