Vůbec první rybu, třiceticentimetrového karase sama chytla Eliška Janecká. Tentokrát si k rybníku vyšla s dědou, ale na ryby zajde i s tátou. Kromě Podskalu si zajedou třeba k jesenickým rybníkům. Letos už měli štěstí na kapry, karase.

Chytaly se všechny ryby bez omezení. Měřil se kapr, cejn, karas. To kvůli největší rybě. Za tu rybáři náležela odměna. Ostatní ryby rozhodčí počítali na kusy. Stanoviště si každý vybral sám. Za několik let trvání závodů tady rybáři vytáhli běžné ryby, karase, cejna, plotici.

„Nepamatuji si, že by tu někdo chytil kapra. Dnes tu mohou chytit amura, máme je tu asi dva roky," zkonstatoval starosta obce Martin Dvořák. Jinak na rybníku během roku chytají místní obyvatelé, kteří se skládají i na násadu ryb. Rybník patří obci.
Rybářské závody už neodmyslitelně patří k oslavě Dne dětí a bývá tu zvykem přihlásit se na ně dopředu. „Každý účastník dostane cenu, i když nic nechytí, to aby to nikomu nebylo líto, proto potřebujeme, aby se soutěžící nahlásili dopředu, abychom věděli, kolik cen máme zajistit," vysvětloval starosta Martin Dvořák.

Na děti čekaly stolní hry, trička, balonky, plyšová zvířata, plážové tašky.
Kdo už měl chytání ryb dost, nebo se přišel jen tak podívat, mohl si pohrát o kousek dál, třeba při chytání rybiček, házení míčků na terč. O to se postaraly členky místního svazu žen. Pro každé dítě ženy ušily ozdobný látkový sáček a naplnily studentskou pečetí a dalšími drobnostmi.

Chlapi zase pořádně umyli jeden z panelů na cestě a ten pak posloužil jako velká tabule pro kreslení křídou. Závěr patřil opékání špekáčků. Počasí se po několika letech konečně umoudřilo, rok před tím rybářům závody celé propršely, takže si všichni dopoledne pěkně užili. ⋌