O prostředky se ucházelo dvacet sedm projektů a celková částka požadovaných peněz byla 690 milionů. nakonec bylo vybráno dvanáct z nich.
„Všechny vybrané projekty, které jsme doporučili, jsou velmi kvalitní,“ zhodnotil výběr Marek Kupsa , ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti střední Čechy a doplnil: “Mezi ně bylo rozděleno více než 412 milionů korun z prostředků fondů Evropské unie.“
Bez devadesáti tisíc pět milionů dostane jako podporu projekt stavby rozhledny ve Velké Bukové na Křivoklátsku. O tomto projektu, který se začal rodit v březnu roku 2006, už Rakovnický deník před časem informoval. Druhým finančně podpořeným projektem je realizace Světového muzea mýdla, které v Rakovníku jako historické oblasti výroby mydlářských produktů chystá občanské sdružení. Muzeum tak Evropa podpoří částkou 34 665 tisíc korun.
Ač se to zdá veliké číslo, dlaň s penězi byla tentokkrát štědře otevřená. Například projekt oživení zámku ve Zruči nad Sázavou získal více než 77 milionů a největší díl si ukrojilo Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství ve městě Bobrovice, celkem 140 milionů korun.