Vydali se společně do Lán na prohlídku Hokejové síně slávy Josefa Hoška. Není třeba zdůrazňovat, že se tentokrát výletu výjimečně účastnili pouze muži, (nepočítaje aktivizační pracovnice, které dělaly klientům doprovod), pro které byl a je hokej jejich životní zálibou.
Šestapadesátiletý hokejový nadšenec Josef Hošek z Lán léta sbírá vzpomínkové předměty na hokejisty, kteří se od druhé světové války zapsali do dějin tohoto sportu. Vlastní mnoho vzácných pohárů, trofejí, kolekcí dresů, hokejky, brusle, helmy, medaile a fotografie, které mu věnovaly slavné hokejové osobnosti.

Sbírka v tomto muzeu, která byla v Lánech otevřena na jaře letošního roku, je považována za největší veřejně přístupnou expozici k hokejové historii v republice a nesporně stojí za zhlédnutí.

Aktivizační pracovnice Domova seniorů v Novém Strašecí Hana Brožová pro Rakovnický deník zdůraznila: „Nutno podotknout, že tentokrát naše paní ředitelka Miluše Jůnová předem oslovila a požádala pana Hoška, zda-li by bylo možné expozici zhlédnout v dopoledních hodinách, a ten i přes to, že je hokejová síň ve všední dny otevřena pouze odpoledne, ochotně přislíbil, a věnoval tak našim seniorům svůj volný čas.

Mile výletníky z Nového Strašecí přivítal a potěšil je zajímavou přednáškou o hokejovém sportu a jeho známých osobnostech. „Velkým překvapením pro všechny zúčastněné bylo, když Josef Hošek místo vstupného žádal pouze symbolickou jednu korunu za celou výpravu, kterou vlepil do své kroniky. Senioři se mu pod ní s díky podepsali a připojili také velkou pochvalu a ocenění jeho krásné a přínosné práce," popsala Hana Brožová s tím, že bylo příjemné vidět, jak si muži společně zavzpomínali na časy, kdy s nadšením fandili našim hokejistům při důležitých utkáních a měli obrovskou radost z jejich úspěchů a příkladné reprezentace.

Jedním z účastníků byl i Jaroslav Kameš, který se hokeji donedávna intenzivně věnoval jako brankář za SONP Kladno skupiny ,B", takže mu žádná tvář z fotografií známých hokejistů nebyla cizí a přidal i pár historek, které s některými z nich prožil.

Po zhlédnutí expozice si fanoušci zašli na ,,jedno točené" do hospůdky, která se nachází v těsné blízkosti Hokejové síně, a umocnili tak vše ještě dalším příjemným prožitkem.

Co tedy dodat? „Bylo to skutečně krásné dopoledne, plné zajímavého vyprávění a nostalgie. Děkujeme tedy ještě jednou Josefu Hoškovi za jeho velmi milý a vstřícný přístup k našim seniorům a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho další tvůrčí práci," shodli se novostrašečtí senioři.