Pro neznámou osobu jsou šrouby zřejmě nedostatkovým zbožím. „Kdo si s tím dá tu práci,“ diví se řevničovský starosta Jiří Petráček.

Šrouby jako vzácný sortiment


Tento poznatek zaznamenal všímavý řevničovský starosta Jiří Petráček, který na problém upozornil. „Často chodím na procházky právě na Louštín. Zhruba před čtrnácti dny jsem narazil na informační tabuli, která ležela na zemi. Nebylo těžké odhalit proč se tak stalo. Chyběly jí tři ukotvovací šrouby. Poté jsem narazil ještě asi na dvě tabule, kterým šrouby chyběly,“ sdělil Petráček. Tvrzení se po našem příjezdu na inkriminovaná místa potvrdilo.

Zatím není známo, kolik informačních tabulí bylo takto poničeno.

„Nic o tom nevím, ale hned se tam zajedu podívat a pošlu někoho, aby tam dal nové šrouby,“ nechal se slyšet zástupce lesního správce Lužná Pavel Vomastek. Na vzniklou situaci reagoval i lesní správce Jiří Šebek: „Ta stezka byla vybudována zhruba pěti lety. Už jsme tu měli nějaké problémy s vandalizmem, a to hlavně na začátku stezky ve směru od Lužné, kde někdo ty tabule přímo vytrhal ze země. Je to škoda, děláme to pro lidi a určití jedinci to takhle ničí.“ Podle jeho slov bude potřeba celou naučnou stezku před sezónou důkladně projít, zjistit nedostatky a dát jí dopořádku. „Chtěli bychom to stihnout do konce května,“ řekl na závěr Šebek.